Звернення спеціалістів ветеринарної медицини до жителів м. Малина та Малинського району

Управління ветеринарної медицини в Малинському районі  звертається до усіх громадян, які утримують поголів’я свиней, приватних підприємців, які перевозять та реалізують свиней і свинину, колективних сільськогосподарських підприємств, що утримують свиней та до усіх пересічних жителів району: 6 липня 2015 року згідно результатів досліджень (біологічного матеріалу) від трупа дикого кабана, знайденого в Білківському лісництві Радомишльського району, виявлено вірус африканської чуми свиней.

Аналогічне захворювання з початку липня виявлено в с. Горностайпіль Іванківського району Київської області, у мисливських угіддях поблизу с. Жадень Дубровицького району Рівненської області, а також у с. Киселівка Менського району Чернігівської області.

В зв’язку з тим, що свинопоголів’я не має статусу біологічного захисту (не розроблена вакцина проти даної хвороби)   рекомендуємо:

- не допускайте сторонніх осіб у своє господарство, утримуйте свиней у «закритому» режимі;

- не допускайте контакт із дикими тваринами, постійно ведіть боротьбу з гризунами та кровососними комахами;

- не використовуйте для  годівлі свиней харчові відходи із місць громадського харчування;

- не купуйте  живих свиней та продукцію свинарства у місцях стихійної торгівлі, які не пройшли ветеринарного огляду та на які  відсутні ветеринарні довідки.

Необхідно обов’язково надавати фахівцям ветеринарної медицини можливість для обстеження поголів’я свиней, його вакцинації проти класичної чуми свиней та інших обробок.

При будь-яких ознаках погіршення здоров'я тварин обов’язково зверніться до ветеринарних спеціалістів.

У випадку загибелі  серед свинопоголів’я необхідно одразу повідомляти державну ветеринарну службу району по тел.5-15-53. Категорично забороняється викидати або закопувати трупи на городах, у лісосмугах, інших земельних ділянках. В разі виявлення трупів диких свиней для недопущення розповсюдження інфекції заборонено підходити близько до них, торкатися та переміщувати їх. Терміново повідомляти державну ветеринарну службу району.

ПАМЯТАЙТЕ: ВИКОНАННЯ  ЦИХ ПРАВИЛ ДОПОМОЖЕ ЗАПОБІГТИ ЗАНЕСЕННЯ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ НА ВАШІ ПОДВІР'Я, ЗБЕРЕЖЕ СВИНЕЙ ВІД ЗАХВОРЮВАННЯ ТА НЕ ДОПУСТИТЬ ЕКОНОМІЧНИХ ВТРАТ