Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Порядок та умови взяття переселенців на облік

 Аби підтвердити свій статус ВПО особа повинна одержати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Для отримання такого документа повнолітній переселенець особисто або через законного представника звертається до структурного підрозділу  з питань соціального захисту населення районних, районних у м.Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання із заявою про отримання указаної довідки (ч.3 ст.4 ЗУ Про переселенців, п. 2  Порядку № 509).

 Від імені дітей, дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, недієздатних осіб або осіб, дієздатність яких обмежено, заяву подає законний представник, тобто один з батьків, опікун чи піклувальник. Заявник повинен надати в заяві згоду на обробку, використання, зберігання його персональних  даних осіб, законним представником яких він є.

  Щодо студентів, які навчалися і мали реєстрацію місця проживання в гуртожитку на території, яка неохоплена надзвичайними обставинами, то після зняття  з указаної реєстрації вони вправі  отримати довідку про взяття на облік ВПО у випадку, якщо не бажають повернутися до попереднього місця проживання через відповідні обставини. У разі коли особа, яка переміщується, розміщується регіональним штабом з питань, пов'язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, заяву подають посадовій особі уповноваженого органу, залученій в установленому порядку до участі в роботі регіонального штабу.

 Окрім того, прийняття заяв та видача довідок про взяття на облік можуть здійснюватися в місцях проживання переселенців працівниками житлово-експлуатаційних організацій або уповноваженими особами, визначеними виконавчими органами сільських і селищних рад, за походженням з відповідним уповноваженим органом. Із 13.05.15р. Завдяки постанові КМУ від 10.04.15р. № 264 на облік як переселенців беруть не лише осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції, а й тих, хто переміщується  з населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.  

 Коростенський МЦ з  надання  БВПД