Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Інші матеріали

Про організацію  санаторно-курортного лікування громадян,

які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2020 році

 Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Нею затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Цим Порядком визначено новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Детальніше...

 

Відповідно до Постанови КМУ від 23.04.2012 № 356 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг та житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» проіндексовані граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу, які у 2020 році склали:

1 тонна твердого палива - 2746,74 грн.

1 балон скрапленого газу – 274,67 грн.

Детальніше...

"Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку  народ складає і своє  давнє життя, і свої  сподіванки, розум, досвід, почування", - писав Панас Мирний.

Шануймо  рідну мову, піклуймося про неї, захищаймо, розкриваймо  для себе її велич й могутню силу.

Збережемо її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! 

 

У Малинській райдержадміністрації проведено зустріч з представником  ТОВ «УкрМілкІнвест» - Гордійчуком  Василем, який  презентував Проєкт створення сімейних молочних ферм, що вже діють в інших областях, аби люди  могли побачити реальні можливості та перспективи цього бізнесу. Цей Проєкт спрямований на розвиток молочного тваринництва  шляхом допомоги у створенні сімейних молочних ферм та молочних кооперативів на їх основі. Сьогодні,  за проєктом «Створення сімейних молочних ферм» уже успішно працюють 23  ферм на Рівненщині, Хмельниччині, Волині та Тернопільщині.

Детальніше...

Минає  шоста  річниця  від тих страшних подій, які назавжди закарбувалися в історичній пам’яті українського народу. У лютому 2014 року вся Україна і весь світ були свідками нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за європейський вектор розвитку української держави, за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь. Сьогодні ми в скорботі і з великою вдячністю згадуємо Героїв Небесної Сотні, адже їх подвиг — це ціна нашої свободи.

20 лютого на Малинщині відбувся мітинг - реквієм на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності. Присутні хвилиною мовчання вшанували  пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх тих, хто віддав своє життя,  захищаючи рідну державу. Учасники мітингу поклали квіти  до пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні. По закінченні мітингу за загиблими Героями відслужили  панахиду.

 Світла їм пам’ять.

Слава Україні! Героям слава!

19 лютого 2020 року  у Малинській  райдержадміністрації пройшли громадські обговорення проєкту Закону України «Про внесення змін до Конституції України», зокрема питань, що стосуються децентралізації. У обговоренні взяли участь  представники  територіальних органів  виконавчої влади, представники міської ради, селищний, сільський голови, представники засобів масової інформації.

Результати обговорення внесено у відповідне протокольне рішення, яке  направлено до Житомирської облдержадміністрації.

 

Запрошуємо, 19 лютого 2020 року на 10.00 годин у Велику залу райдержадміністрації, представників громдськості, ЗМІ,  фахівців та експертів долучитися до обговорення проєкту Закону України "Про внесення  змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)

Детальніше...

14 лютого  на Малинщині  пройшов мітинг – реквієм до Дня вшанування  учасників бойових дій на території інших держав. З кожним роком  все далі і далі історія віддаляє нас  від років афганської війни. З гіркотою  у душі й болем у  серці звучали слова вдячності учасникам бойових дій. Хвилиною мовчання  присутні вшанували  пам'ять воїнів -  афганців  та тих, хто не повернувся  з жорстокої  війни.

З нагоди цієї пам’ятної дати в Малинській Центральній районній бібліотеці оформлено і презентовано виставку-спогад: «Миттєвості подвигів воїнів-інтернаціоналістів». До уваги користувачів представлена підбірка художньої літератури на сторінках якої відображені історичні події, поезія, спогади солдатів і офіцерів які пройшли Афганістан. Адже дуже важливо знати правду – гірку, важку, таку, якою вона була. Ця війна стала важким випробуванням і трагедією для сотен тисяч людей – тих, хто безпосередньо знаходився на Афганській землі, і тих, хто безмежно довгими й тривожними днями і ночами чекав вдома повернення своїх синів, чоловіків, друзів…

Священною є пам’ять про мужність і героїзм цих хлопців. Час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади вірності військовому обов’язку!

 Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі пальним, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом пального на території України визначено Законом України від 19 грудня І995 року № 48І-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон № 481).

Детальніше...

Найбільш  масштабною  та  трагічною  була  війна  в  Республіці  Афганістан  - з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року.  Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат. І, навіть, час  не підвладний викреслити з пам’яті   військовослужбовців  той  біль, душевні страждання і втрати…

«Радянсько-афганська війна тривала 3340 днів, набуваючи все більшого розмаху та жорстокіших форм, поширилась по всій країні й втягнула у свою орбіту значні сили. Збройна боротьба з боку радянських військ, що спочатку обмежувалася окремими ударами авіації та рейдовими діями для установлення контролю над важливими об'єктами країни, в подальшому вилилася у систему спеціальних наземних, повітрянодесантних операцій. З боку моджахедів спочатку велися партизанські дії, потім вони почали набирати все більш організованого і масштабного характеру. Незважаючи на абсолютну технічну перевагу радянського контингенту й урядових збройних сил Афганістану, війна перетворилася на затяжну. Моджахеди поступово встановили контроль над більшою частиною країни, за винятком Кабула, деяких великих міст і найбільш важливих комунікацій. Обидві сторони несли величезні втрати. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю». Подвиги учасників  бойових дій – це та  велика і велична правда історії, яку  не  спотворити і не перекреслити жодними змінами у сучасному мінливому світі.

На жаль, з року  в рік у бойовому строю  залишається все менше і менше військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані.

Священною є пам'ять  про Ваш героїзм, мужність при виконанні інтернаціонального обов’язкуСьогодні ми вшановуємо пам'ять загиблих, схиляємо голову перед їх подвигом, мужністю та витримкою. Вічна пам'ять!

Шануємо живих, ви Герої назавжди!

 

З повагою,

голова Малинської районної державної адміністрації

Сергій  КИРИЧЕНКО