Важливі питання обговорено на семінарі сільських, селищних голів

Семінар сільських і селищних голів пройшов у малій залі Малинської райдержадміністрації 10 червня 2015 року.

Ключовим питанням була підготовка до більш предметного запровадження змін, пов’язаних з об’єднанням громад та адміністративно-територіальною реформою. Керівництво Малинщини прагне направити всі процеси – консультації, зустрічі в сільських і селищних радах і в обласній раді, діалоги з сільськими громадами у руслі збереження територіальної цілісності. Адже збереження району в звичних межах є запорукою менш болісного переходу для Малинщини й усіх її громад у новий статус. Не менш важливим є й питання оформлення Малинщини в майбутньому як повіту, тому і голова райдержадміністрації Володимир Литвиненко, і голова районної ради Микола Савченко у своїх словах та діях продовжують виявляти наполегливість та послідовність щодо такого бачення майбутнього, апелюючи цим до обласного керівництва та до кураторів реформ. В даному питанні громади району виявляють підтримку очільникам Малинщини. Сама ж реформа з цілої низки позицій викликає багато запитань, які, на думку сільських і селищних голів, небайдужих до ситуації селян мають бути донесені до всіх, хто так чи інакше впливає на безпосереднє втілення задумів у рамках об’єднання спроможних громад, децентралізації, адміністративно-територіальної реформи в цілому. Остаточно вже вималювалася і конфігурація поділу району на спроможні громади. Ними мають стати Чоповицька, Гранітненська (з можливим центром у Малині) і Малинська із центром у місті.

Того ж дня було оговорено питання забезпечення життєдіяльності закладів освіти й охорони здоров’я району, посильної участі сільських рад в організації відпочинку дітей, у першу чергу, учасників АТО й переселенців, підготовки до чергового опалювального сезону бюджетних установ Малинщини.