Обговорили проблемні питання

12 серпня 2015 року відбулася нарада голови райдержадміністрації та голови районної ради з керівниками сільськогосподарських підприємств району.

Одним з найважливіших питань наради стало питання забезпечення протипожежної безпеки під час збирання зернових культур на території району. Аналіз виконання протипожежних заходів сільгосппідприємствами провів начальник Малинського міськрайонного відділу управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області Олександр Рощенко, зазначивши про те, що  у районі зберігається пожежонебезпечний стан.

За словами начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександра Харченка, господарства району провели обмолот ранніх зернових культур на площі 2,9 тис.га, що становить 86 % до прогнозу. Валовий збір зерна – 3,7 тис.тонн при середній урожайності 12,9 цнт/га, що на 47 % менше, порівняно до минулого року.

Відсутність опадів (7% до середньомісячної норми) та наявність високої температури повітря спричинило прояв сильної посухи, що негативно відобразилося на урожайності по Малинському району в цілому.

Про хід збирання зернових культур в П(ПО)СП «Малинівське» розповів директор підприємства Сергій Кучинський, який наголосив на проблемних питаннях в сфері сільського господарства району, що виникають упродовж останніх років.

На даний час в нашій області і в державі в цілому за роботу в складних кліматичних умовах  не діють жодні державні підтримки галузі рослинництва. Тому районною державною адміністрацією спільно з районною радою ініційовано звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо надання нашому району одноразової цільової допомоги за понесені збитки від посухи у весняно-літній період 2015 року.

Також керівники підприємств підняли  питання щодо проведення заходів меліорації земель на території району,  що є досить актуальним під час несприятливих природних умов.

Про використання земель та заключення договорів оренди з сільгосппідприємствами інформувала заступник начальника управління Держземагентства у Малинському районі Надія Білошицька.