До уваги жителів Малинщини!

У зв’язку з настанням сухої та спекотної погоди для запобігання виникненню пожеж відділ з питань цивільного захисту райдержадміністрації закликає громадян району дотримуватись правил поведінки у пожежонебезпечний період.

З метою уникнення лиха рекомендуємо максимально обмежити відвідування лісопосадок населенням на транспортних засобах на період високої пожежної небезпеки. Відпочиваючи на природі, подбайте про те, щоб ваш відпочинок був максимально безпечним як для вас, оточуючих, так і для навколишнього середовища.

Важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум'я вогню нерідко перекидається на лісові насадження і може призвести до пожеж та досягнути рівня надзвичайної ситуації.

Згідно вимог чинного законодавства протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

розведення багать у лісопаркових зонах, схилах, тощо;

заїзд на територію лісового фонду району транспортних засобів;

відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;

палити, кидати у лісопаркових зонах непогашені сірники, недопалки;

залишати у непередбачених для цього місцях лісового фонду обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо;

палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо);

розміщувати ближче ніж за 100 м від стіни хвойних насаджень, вогненебезпечні виробництва, смітники, житлові і виробничі приміщення;

випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках (у тому числі проводити сільськогосподарські пали у приватному секторі);

звалювати та спалювати у лісових насадженнях, розташованих на території району сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо, у випадку виникнення загорань забезпечити їх негайне гасіння;

Попередити пожежу набагато простіше, ніж загасити!

В разі виникнення пожежі необхідно негайно повідомляти Малинський міськрайонний відділ Управління Державної служби України з НС у Житомирській області (тел. 101).

Нагадуємо, що особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть адміністративну відповідальність згідно ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальну відповідальність згідно ст. 245 ККУ в разі спричинення тяжких наслідків.

Не нехтуйте правилами у пожежонебезпечний період. Будьте уважні!