ЦЕНТР НАДАННЯ АДМНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ МАЛИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ інформує:

За повідомленням голови Державної міграційної служби України Максима Соколюка на прес-конференції 5 січня 2016 року, з 11 січня 2016 року Міграційна служба розпочала запровадження паспорта громадянина України у вигляді пластикової картки, яку європейці називають ID-карткою.

На чіп пластикових карток буде записано персональні та біометричні дані власника документа, у тому числі місце проживання та сімейний стан. Фотографії для оформлення ID-картки надавати не потрібно.

Голова Міграційної служби зазначив, що на першому етапі новий документ оформлюватиметься безкоштовно громадянам, які досягли 16-річного віку та оформлюють паспорт громадянина України вперше.

Для заміни старих паспортів у формі книжечок на ID-картки необхідно, аби Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект №3224 "Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Також, при повторній видачі паспорта у разі його втрати чи псування, поки що видаватимуть документи-"книжечки" (до ухвалення законопроекту №3224). Заміна паспорта старого зразка не обов’язкова. Голова ДМС сподівається, що цей закон парламент прийме вже наприкінці січня чи на початку лютого 2016 року.

У підрозділах ДМС, де немає обладнання для оформлення ID-карток, громадянам тимчасово будуть видавати паспорти старого зразка (книжечку).

Враховуючи вищезгадане, Центр надання адміністративних послуг   райдержадміністрації повідомляє всіх жителів Малинського району про необхідність безпосереднього звернення до Малинського РС УДМС України у Житомирській області для  отриманням адміністративної послуг «Видача паспорта громадянина України, які досягли 16-річного віку».