Адмінпослуги

Якщо Вам незабаром виповниться 25 або 45 років

Якщо Вам незабаром виповниться 25 або 45 років, то варто ознайомитися з деякими змінами у законодавстві.

Річ у тому, що з 5-го жовтня 2018 року уряд змінив умови  вклеювання фотокартки до паспорта громадянина України.

Варто нагадати: якщо Ви є власником паспорта у формі книжечки (тобто документа зразка 1994 року), то у Вас є лише один місяць для того, щоб "продовжити життя" Вашому паспорту.

Якщо Ви пропускаєте цей місячний строк, то будете зобов’язані отримати паспорт лише нового зразка, так звану "ID-картку".

Звісно, для багатьох громадян це може бути навіть бажано і цікаво. Адже новий паспорт (у формі картки) є компактним та надійно захищеним від підробок документом. Він не боїться води та кави…

Водночас, зважуючи усі переваги і недоліки кожної з форм паспортів для громадян, варто взяти до уваги наступне.

Термін дії паспорта у формі книжечки не обмежений. Натомість паспорт у формі картки потрібно обмінювати кожні 10 років.

Вклеювання фотокартки може здійснюватися через будь-який ЦНАП, у нашому випадку – це Центр надання адміністративних послуг Малинської райдержадміністрації, за адресою: м. Малин, пл. Соборна, 6 – А, кабінети 111 та 112.

Натомість з новими паспортами у нашому Малинському районі нині працює лише Малинський районний відділ Державної міграційної служби України у Житомирській області.

Крім того, це кошти (наразі – 87 або 174 гривні "за послуги", залежно від терміновості, та 192 гривні за бланк), тобто разом від 279 до 366 гривень за паспорт у формі картки.

Але найпринциповішим моментом у порівняні цих двох документів є відсутність в паспорті-картці візуальної інформації про реєстрацію місця проживання. Тому компактну сучасну картку супроводжує паперова довідка формату А4 "з пропискою".

Власне, в цьому і полягає найбільша незручність. Адже цю інформацію потрібно надавати і для отримання інших адмінпослуг, і в банку, і в готелі, у нотаріуса, в школі тощо. В цій частині старий паперовий паспорт значно зручніший, адже штамп з реєстрацією місця проживання є на одній зі сторінок документа.

Потрібно наголосити, що і "стара" паперова книжечка, і "нова" пластикова картка – це юридично рівноцінні документи: паспорт громадянина України. Просто декларовані електронні переваги нового паспорта (зокрема, використання електронного цифрового носія в картці) поки що себе ще ніяк не проявили.