Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Новини

Про зміни у законодавстві

 Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 1462-VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» щодо соціального захисту членів сімей учасників антитерористичної операції», прийнятий Верховною Радою України 14 липня 2016 року.

 Закон спрямований на поліпшення соціального захисту родин учасників антитерористичної операції.

 Законом вносяться зміни до статей 1 та 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім‘ям» щодо не включення до сукупного доходу сім’ї, яка претендує на отримання такого виду державної соціальної допомоги, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і навчального складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на час її проведення.

 Законом встановлено, що до заяви про надання державної соціальної допомоги додається довідка встановленої форми про безпосередню участь особи у антитерористичній операції.

 Реалізація Закону дозволить покращити матеріальне становище малозабезпечених сімей, члени яких беруть участь у антитерористичній операції.

 Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Магічне свято липня — Івана Купала

 Цей день заповнений обрядами, пов'язаними з водою, вогнем і травами: багаття, вінки, купання. У багатьох українських селах воно досі не втратило свого сакрального значення і відзначається урочисто і пишно, як от в Буках на Малинщині. Ідея  Луківського сільського голови Івана Венглівського святкувати Івана Купала дуже сподобалася мешканцям територіальної громади, які запросили на гостини і сусідні райони області. Згодом  свято Івана Капала у Буках  набуло статусу обласного. Цьогоріч учасниками свята стали  дев’ять колективів області.

 На свято Івана Купала у Буках відзначають і День села, тому тут згадали і кращих господинь, і меценатів, і турботливих матерів і поважних жителів села. Учасників свята вітали начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Градовський, голова Малинської районної державної адміністрації Юрій Рудченко, народний депутат України 4-х скликань Володимир Стретович, а гарний настрій упродовж свята дарували Народний артист України Анатолій Паламаренко, дует із Закарпаття у складі Володимира Кайдилова та Наталії Галатиби, гурт "Древляни",  творча молодь Житомирського коледжу  культури і мистецтв ім. І. Огієнка, народний дитячий танцювальний колектив «Скайленд» та тріо «Славія» Малинського районного будинку культури.

 Як годиться, головним атрибутом свята було обрядове дерево – Марена, а обрядовий комплекс  доповнювали плетіння вінків, водіння хороводів, розпалювання вогнища та знищення опудала. Приємно, що до нашого часу збереглися обряди, які дають нам можливість пишатися своєю національною самобутністю, повною мірою відчувати неперервний зв'язок поколінь і вірити, що купальське вогнище очистить від усіх хвороб та негараздів.


 

У Малині вчилися повноваженням щодо використання лісового ресурсу

 У рамках програми «Правозастосування й управління в лісовому секторі країн східного регіону дії європейського інструменту сусідства і партнерства» у приміщенні Малинської райдержадміністрації 1 липня 2016 року пройшов семінар-тренінг «Права місцевих органів влади та громад у сфері управління лісами, механізми забезпечення».

 Популяризацією і практичним поширенням програми в Україні системно займаються Інститут лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України (Київ) та українське представництво Міжнародного союзу охорони природи.

 Експерти програми провели навчання для сільських і селищних голів з оцінювання особами місцевого самоврядування законодавства у сфері лісових відносин, удосконалення практичних навиків щодо механізму участі місцевих громад в управлінні лісами, зокрема комунальної форми власності. Важливим аспектом зустрічі стала тема налагодження партнерських стосунків керівників лісогосподарств з місцевими громадами.

 Зауваження, пропозиції, приклади власного досвіду очільників громад та фахівців лісової галузі Малинщини, що прозвучали під час діалогу в контексті актуальної теми, увійдуть до інформаційного довідника, який стане помічним у роботі місцевих органів влади та самоврядування у сфері управління лісами й забезпечення прав громад щодо цього. 

Указ Президента України №185/2016

Про відзнаку Президента України — ювілейну медаль "25 років незалежності України"

 Відповідно до статті 4 Закону України "Про державні нагороди України" постановляю:

 1. Затвердити такі, що додаються:

 Положення про відзнаку Президента України - ювілейну медаль "25 років незалежності України";

 Малюнок відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України";

 Малюнок зразка бланка диплома до відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України".

 2. Кабінету Міністрів України, Державному управлінню справами забезпечити за участю Національного банку України виготовлення відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України" та бланків дипломів до неї, вирішивши в установленому порядку питання щодо фінансового забезпечення відповідних заходів.

 3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

 Президент України  П.ПОРОШЕНКО

 29 квітня 2016 року 

Детальніше...

День Конституції України та День молоді відзначила Малинщина

 Святкування Дня Конституції України розпочалося з урочистого зібрання у великій залі райдержадміністрації, на якому присутніх із державним святом вітали голова районної державної адміністрації Юрій Рудченко, голова районної ради Михайло Левковець та перший заступник Малинського міського голови Петро Піковський.

 Напередодні знаменної дати у бібліотечних закладах району організовані  тематичні книжкові виставки та  проведені уроки державності.

 Село Головки відзначало три свята - День Конституції, День молоді та День села. З цієї нагоди головківців привітали сільський голова Ігор Ярмоченко, заступник голови Малинської райдержадміністрації Володимир Сивко, депутат обласної ради Віктор Перегуда, депутати Малинської районної ради Людмила Салюк та Богдан Лісовський. Веселого настрою присутнім додали аматори сцени та дитячі атракціони, що працювали цього дня у селі.

 Театралізоване дитяче свято «Україна в серцях дітей»  провели у Слобідці, а ще  урочисто  відкрили бібліотечний клуб за інтересами «Барвограй».

 День молоді та День Конституції святкували й у Лумлі. Тут односельчан вітали місцевий вокальний жіночий колектив «Лумлянка» та культармійці району,  начальник відділу культури райдержадміністрації Людмила Фещенко та Малинівський сільський голова Наталія Парфіненко, яка подякувала усій громаді за любов до рідного села, за ініціативність, за розуміння і підтримку.

 Подвійне свято - День Конституції та  День молоді відзначили в Українці. Свою  любов до України продемонстрували  учасники художньої самодіяльності села, виконавши пісні та вірші про нашу Батьківщину.

Малинська РДА: засідання колегії

 Колегія Малинської райдержадміністрації 24 червня 2016 року розглянула й обговорила два питання.

 Доповідач з першого питання «Про хід проведення комплексу весняних польових робіт»  - начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Харченко О.А. дав аналіз роботи галузі у контексті оголошеного питання з наголосом на винятково складних умовах існування сільськогосподарського виробництва. Економічні проблеми ускладнюються погодними умовами. Проте Малинщина винаходить можливості й за такої скрути, про що також розповідали співдоповідачі-керівники сільгосппідприємств, братися за нові проекти, освоювати нові культури і напрямки роботи, знаходити партнерів і інвесторів.

 Особливості надання нового переліку адміністративних послуг  Центром надання  адміністративних послуг райдержадміністрації  обговорили, розглядаючи  друге питання порядку денного «Про хід виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року №523-р «Про деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг».

Державна служба – для людей

 Згідно Указу  Президента України від 4 квітня 2003 року щорічно 23 червня відзначається День державної служби.

 Праця в державних органах влади та забезпечення виконання завдань і функцій держави – це дуже відповідальна робота. Тільки високий професіоналізм, чесність і порядність людей, які перебувають на службі у держави дозволяє правильно організувати ефективне управління на всіх рівнях влади.

 Державних службовців Малинщини з професійним святом в урочистій обстановці привітали голова районної державної адміністрації Юрій Рудченко, голова районної ради Михайло Левковець, Малинський міський голова Олексій Шостак, голова профспілки працівників бюджетних установ Людмила Тузинська та культпрацівники району.

 Кращих державних службовців відзначено Грамотами та  Подяками Малинської районної ради та Малинської районної державної  адміністрації.

 Малинська районна державна адміністрація щиро вітає державних службовців Малинщини з професійним святом – Днем державної служби!

 Хай кожен із вас з гордістю носить відповідальне звання державного службовця, а ваші зусилля і прагнення, спрямовані на виконання функцій суверенної, незалежної демократичної держави, дають рясні і вагомі плоди!

 Здоров’я вам,  щастя, благополуччя й достатку, миру, добра, душевної гармонії, вдячності від людей!

День глибокої скорботи

 Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя нашої країни. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу, яка забрала життя кожного п'ятого українця. 

 Ось чому в День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні ми згадуємо усіх тих, хто впав на полі брані, кого замучили у концентраційних таборах, всіх, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника.

 Величний подвиг воїнів Другої світової війни залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу. Нинішнім захисникам України є на кого рівнятися, адже подвиг наших батьків і дідів, вчить нас, як потрібно любити свою Батьківщину.

 В пам'ять про трагедію народу і роковини початку війни з німецьким агресором керівники Малинщини поклали квіти до монумента Героям Малинського  підпілля.