Духовне відродження краю

Церква Ікони Свято-Казанської Божої Матері, с. БУДО- ВОРОБ’Ї

Церква Ікони Свято-Казанської Божої Матері побудована у 1898 році. Її історія складна й неоднозначна. У вирії століть, бу¬ремних вітрів воєн і державних переворотів, що котилися над країною, церква Ікони Свято-Казанської Божої Матері неухильно виконувала свій обов’язок. Через біль і страждання, люди йшли до неї, як до останнього порятунку. Старожили згадують про те, що при спробі спалити село, фашисти зігнали до церкви місцеве населення, яке стало свідком раптової появи вершника на білому коні. Незнайомець передав керівництву каральної операції інформацію, після якої загарбники чимдуж почали тікати із села. Достоменно невідомо хто це був і якою була інформація, але про заступництво церкви і Божу поміч в селі пам’ятали довго. Однак, перед більшовицьким режимом радянської доби церква не вистояла. У 1963 році служба у ній припинилася, а саме приміщення облаштували і почали використовувати як сільський клуб. За свідченнями очевидців, селян, які були задіяні у знесенні куполів церкви, не оминула трагічна доля. У 1992 року храм Ікони Свято-Казанської Божої Матері відродився. Наразі парафіяни власними силами намагаються навести в церкві лад та сподіваються на підтримку. За словами настоятеля храму о. Володимира, їхні першочергові завдання – перекрити дах церкви та встановити колись зруйновані куполи. Отож, один з найстаріших на Малинщині храмів сподівається на милість Божу і людську.

Пожертви можна переказувати на банківський рахунок: № р/р 26001055912106, відкритий у «ПАТ КБ ПРИВАТБАНК» МФО 311744 ЄДРПОУ 38486055 Одержувач: УПЦ Свято-Казанська релігійна організація