Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Європейська інтеграція

В Україні стартувала інформаційна кампанія «Євроінтеграція: сила можливостей»

До Дня Європи в Україні стартувала інформаційна кампанія «Євроінтеграція: сила можливостей». Проект ініційовано Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Він реалізується за допомоги проекту ЄС Association4U.

 Мета кампанії − підвищити рівень свідомої підтримки європейського курсу країни та обізнаності українців про те, якими перевагами цього курсу вони можуть скористатися.

Детальніше...

Співробітництво у сфері планування на випадок надзвичайних ситуацій цивільного характеру

Загальний контекст відносин

Співробітництво України з НАТО у сфері цивільного захисту та реагування на катастрофи відбувається в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та НАТО, підписаним у 1997 році та спрямоване на удосконалення національної системи планування на випадок надзвичайних ситуацій, взаємне сприяння у реагуванні на катастрофи, захист критичної інфраструктури, РХБЯ безпеки та участі представників України у навчально-тренувальних заходах, що організовуються у цих сферах Альянсом.

Детальніше...

Співробітництво у сфері оборони та безпеки

Одним із напрямів практичної співпраці з Альянсом є оборонно-технічне співробітництво (далі – ОТС), яке скеровується відповідною Спільною робочою групою Україна-НАТО (СРГО) у рамках Комісії Україна-НАТО. СРГО відповідає за визначення й координацію реалізації практичних заходів співробітництва у сфері озброєнь.

Роботу СРГО очолюють:

- з Української сторони – Перший заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, Голова Міжвідомчої комісії з питань політики військово-технічного співробітництва та експертного контролю;

- зі сторони НАТО – заступник Генерального секретаря НАТО з оборонних інвестицій – директор Департаменту оборонних інвестицій Міжнародного Секретаріату НАТО.

Детальніше...

Співробітництво Україна – НАТО у рамках програми «Партнерство заради миру та безпеки»

«Партнерство заради миру» (ПЗМ) – це програма практичного двостороннього співробітництва між окремими країнами-партнерами та НАТО, завдяки якій ці країни можуть розвивати відносини з НАТО, самостійно визначаючи власні пріоритети для співробітництва.

Суть програми ПЗМ полягає у партнерстві між окремою країною-партнером і НАТО, що формується на індивідуальній основі, згідно з індивідуальними потребами цієї країни, та реалізується спільно на такому рівні і з такою швидкістю, які обирає уряд кожної країни-учасниці.

Україна приєдналася до Програми ПЗМ 8 лютого 1994 року після підписання відповідного рамкового документу.

Детальніше...

Особливе партнерство України з НАТО

Основоположними документами, що визначають характер відносин України з НАТО, є Хартія про особливе партнерство між Україною та НАТО (9 липня 1997 року) і Декларація про її доповнення (21 серпня 2009 року). Закон України “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики” (1 липня 2010 року)  визначив намір України як європейської позаблокової держави продовжувати конструктивне партнерство з Альянсом. Спираючись на цей курс, була оновлена Стратегія національної безпеки України (8 червня 2012 року). Альянс підтвердив готовність і надалі розвивати партнерство з Україною у новій Стратегічній концепції, ухваленій на Лісабонському саміті НАТО (листопад 2010 р.), та у Декларації Чиказького саміту НАТО (травень 2012 р.).

Детальніше...

Науково-технічне співробітництво Україна – НАТО

Взаємодія України з НАТО у сфері науки та захисту довкілля розпочалася у  1991 р. і здійснюється із застосуванням механізмів програми НАТО/Партнерства заради миру «Наука заради миру та безпеки» (програма НЗМБ).

Метою програми є сприяння співпраці науковців з країн-членів і партнерів Альянсу та фінансування наукових досліджень в галузі безпеки (у формі виділення грантів на реалізацію багаторічних проектів, семінарів, курсів, тренінгів та зустрічі науковців).

Детальніше...

Пам’ятка-інструкція для осіб, які бажають виїхати з України за правилами безвізового режиму

Ключові елементи:

1. Безвіз поширюється лише на власників біометричних! паспортів.

2. Передбачає короткотермінове! перебування в 30 європейських країнах до 90 днів протягом 180 днів.

При перетині кордону слід мати при собі документи, які підтверджують: мету поїздки, наявність місця проживання/бронювання готелю, достатніх фінансових засобів (не менше 50 євро на добу), зворотний квиток, поліс медстрахування.

3. На триваліший час перебування в ЄС – необхідно оформити візу.

4. Безвіз не означає права на оформлення дозволів на проживання, працевлаштування або навчання в ЄС.

5. Порушення терміну перебування в ЄС тягне за собою подальшу заборону в’їзду.