Європейська інтеграція

COSME - програма підтримки малого та середнього підприємництва

COSME — одна з ключових програм Євросоюзу з бюджетом 2,3 млрд. євро, яка розрахована на період з 2014 до 2020 року та спрямована на створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу (МСБ). Приєднання до COSME відкриває Україні доступ до бюджету програми у розмірі близько 900 млн. євро.  22 лютого 2017 р. Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною і Європейським Союзом про участь нашої держави в програмі ЄС COSME — ​ «Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу».

Для України доступні 23 програми, які класифіковано за 3 напрямками:

- Полегшення виходу МСБ на зовнішні ринки

- Покращення умов для конкурентоспро­можності

- Формування культури ведення бізнесу

Програма COSME дає можливість:

1. Брати участь у різних підпрограмах та про­ектах COSME, в т. ч. отримувати консультації, тренінги, практичну інформацію щодо ринко­вих можливостей, європейського законодав­ства, пошуку бізнес-партнерів, тендерних можливостей та міжнародної співпраці тощо.
  2. Отримати повний доступ до Європейської мережі підприємств - EEN та знайти партне­рів в ЄС та інших країнах-учасниках EEN.

Більш детальну інформацію про програму  COSME  можна отримати на сайті https://eu-ua.org/cosme