Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Духовне відродження краю

СВЯТО-МИХАЙЛІВСЬКА ЦЕРКВА, с. СТАРІ ВОРОБ’Ї

 

Кожна нація вирізняється поміж інших своєю культурною спадщиною. Щоб мати своє національне обличчя, необхідно пам’ятати власну історію, зберегти ті пам’ятки культури, архітектури, мистецтва, що нагадують про неї. Гірко усвідомлювати, що багато таких пам’яток духовності, які сягають сторічної давнини, сьогодні потребують ремонту, коштів на який не вистачає. Тож звертаємося до всіх людей доброї волі допомогти відремонтувати Свято-Михайлівський храм у селі Старі Вороб’ї.Свято-Михайлівська церква є діючою, у якій службу проводить священно - інок Ілля. Дерев’яна будівля церкви збудована у 1897 році без використання цвяхів та металу. На сьогодні вона перебуває в аварійному стані, існує загроза руйнації купола церкви. Оскільки громада села досить маленька і налічує всього 106 дворів, жителі села Старі Вороб’ї просять допомоги та щиро будуть вдячні підприємствам, установам, усім небайдужим людям, які зможуть надати фінансову підтримку. Христос казав: "Просіть - і дасться вам, стукайте - і вам відчинять".

Ваші пожертви можна переказувати на банківський рахунок: ПАТ філії – Житомирського облуправління АТ Ощадбанк ТВБВ 10005/038 МФО 311647 ОКПО 09311380 № р/р 2909993800900 №26203013424705 (особовий рахунок Перехожука Андрія Дмитровича (о. Ілля))

Церква Ікони Свято-Казанської Божої Матері, с. БУДО- ВОРОБ’Ї

Церква Ікони Свято-Казанської Божої Матері побудована у 1898 році. Її історія складна й неоднозначна. У вирії століть, бу¬ремних вітрів воєн і державних переворотів, що котилися над країною, церква Ікони Свято-Казанської Божої Матері неухильно виконувала свій обов’язок. Через біль і страждання, люди йшли до неї, як до останнього порятунку. Старожили згадують про те, що при спробі спалити село, фашисти зігнали до церкви місцеве населення, яке стало свідком раптової появи вершника на білому коні. Незнайомець передав керівництву каральної операції інформацію, після якої загарбники чимдуж почали тікати із села. Достоменно невідомо хто це був і якою була інформація, але про заступництво церкви і Божу поміч в селі пам’ятали довго. Однак, перед більшовицьким режимом радянської доби церква не вистояла. У 1963 році служба у ній припинилася, а саме приміщення облаштували і почали використовувати як сільський клуб. За свідченнями очевидців, селян, які були задіяні у знесенні куполів церкви, не оминула трагічна доля. У 1992 року храм Ікони Свято-Казанської Божої Матері відродився. Наразі парафіяни власними силами намагаються навести в церкві лад та сподіваються на підтримку. За словами настоятеля храму о. Володимира, їхні першочергові завдання – перекрити дах церкви та встановити колись зруйновані куполи. Отож, один з найстаріших на Малинщині храмів сподівається на милість Божу і людську.

Пожертви можна переказувати на банківський рахунок: № р/р 26001055912106, відкритий у «ПАТ КБ ПРИВАТБАНК» МФО 311744 ЄДРПОУ 38486055 Одержувач: УПЦ Свято-Казанська релігійна організація