Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Про субсидії

10 міфів про субсидії

 Міф 1. Кажуть, що субсидію доведеться повертати, а її оформлення може перешкодити продажу квартири, будинку чи оформленню спадку!? 

Насправді субсидія є безповоротною державною допомогою, а її отримання НЕ пов'язане і НЕ тягне за собою зміни власника житла.

 Міф 2. Кажуть, що необхідно використовувати в повному обсязі газ, воду та інші комунальні послуги, на які призначено житлову субсидію, інакше її перестануть надавати!?

Насправді якщо люди не використали всю норму ресурсів на сім'ю, заощаджені кошти субсидії залишаються на рахунках сім'ї і можуть бути використані в подальші місяці, в тому числі і для погашення обов'язкової частки платежу.

 Міф 3. Кажуть, що клопоту з оформленням субсидії багато, а в реальності вона може скласти мізерну суму!? 

Насправді субсидію оформити просто: треба лише заповнити Заяву і Декларацію. Все решта зроблять органи соціального захисту. Подати заявку тепер можна і в електронному вигляді.

 Субсидія розраховуються на основі середньомісячного сукупного доходу сім'ї і у середньому вона складає 1500- 2000 гривень.

 Міф 4. Кажуть, що субсидії не надаються безробітним працездатним громадянам або сім'ям, до складу яких входять такі особи!?

 Насправді якщо здорові молоді люди працездатного віку не навчаються, не перебувають на військовій службі, не працюють і  не декларують доходів, але на якісь же кошти живуть,  то для розрахунку субсидії їм буде враховано умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатної особи – з 1 травня 2016 року 2900 грн. І субсидія їм буде призначена.

 Міф 5. Кажуть, що субсидії не призначаються за наявності заборгованості за оплату комунальних послуг!?

 Насправді заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги НЕ впливає на оформлення субсидії. І ніхто не буде позбавляти українців власності через несплату комунальних тарифів.

 Міф 6. Кажуть, що за помилки при заповненні Декларацій будуть штрафувати або навіть забирати субсидії!?

 Насправді жодних штрафів за помилки в Деклараціях НЕ буде. Важливо не приховувати інформацію про свої доходи.

 Міф 7. Кажуть, що  громадяни можуть втратити субсидію, якщо будуть купувати валюту!?

 Насправді субсидія не призначається, якщо будь-хто з членів домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням про призначення субсидії здійснив одноразову купівлю товарів робіт та послуг на суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тисяч гривень. Купівля валюти НЕ входить в перелік вартісних покупок, здійснення яких позбавляє права на субсидію.

 Міф 8. Кажуть, що субсидій позбавляють ті сім'ї, які мають депозити!?

 Насправді депозити в банках НЕ враховуються як доходи і не входять в перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в наданні субсидії.

 Міф 9. Кажуть, що субсидія не призначається батькам пенсіонерам, в помешканні яких зареєстровані повнолітні діти, які проживають в іншому місці!?

 Насправді рішення комісії приймається з урахуванням документу, що підтверджує тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. За відсутності документа – на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї.

 Міф 10. Кажуть, що сім’я не може претендувати на субсидію, якщо у будь-кого з членів родини у власності є земельний пай!?

 Насправді наявність будь-якого майна, в тому числі квартири, машини, трактора, корови, земельних паїв, НЕ впливає на право отримання субсидії. Під час розрахунку  субсидії враховується дохід, що його приносить це майно. Якщо пай не здають в оренду, то й доходу немає.

Оформити субсидію стало ще простіше

Умови призначення житлових субсидій визначаються Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 р. №1050), зі змінами та доповненнями.

За інформацією департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації станом на 23 листопада 2015 року майже 204 тис. сімей області отримують житлові субсидії.

 

За удосконаленим порядком субсидії призначено майже 197 тис. сімей, що становить 96,6% від кількості опрацьованих справ.

 

Інформуємо, що незабаром для оформлення субсидії жителям Житомирщини не потрібно буде обов’язково відвідувати органи соціального захисту населення. З 20 листопада українцям, для того, щоб оформити субсидію, достатньо зайти на портал iGov.

iGov.org.ua – портал, зроблений волонтерською командою в рамках боротьби з корупцією в Україні та вдосконалення бізнес-процесів у державних органах.

Оформлення закордонного паспорту, субсидії, допомога на дитину, реєстрація на авто – ці та сотні інших державних послуг команда волонтерів iGov вже запустили раніше у Дніпропетровську, Києві та в декількох пілотних областях. Наразі досвід впроваджується і на Житомирщині.

Протягом 1-2 тижнів житомиряни, як і жителі інших областей України, зможуть подавати заявки на оформлення субсидії та отримувати офіційні відповіді, не відвідуючи органи соціального захисту.

На сайті iGov.org.ua можна обрати область, місто, державні органи та переглянути перелік доступних послуг для цього міста. Також, на порталі вказано і ті послуги, які вже незабаром будуть втілені у конкретній області.

 

Про призначення субсидій

Станом на 29.09.2015  по Малинському району призначено житлових субсидій 2425 сім’ям на загальну суму 2 млн. 110 тис.грн., що на 1 млн. 729 тис.грн. більше, ніж за відповідний період 2014 року. Середній розмір призначених субсидій на тверде паливо та скраплений газ становить  1300 грн.     За рішенням районної комісії з питань надання житлових субсидій та державних допомог   призначено  житлові субсидії, як виняток, 188 заявникам.

Продовжує свою роботу та здійснює виїзди «Мобільний соціальний офіс» з питань призначення житлових субсидій. Упродовж вересня 2015 року жителям Гранітненської селищної ради, Федорівської, Слобідської, Українківської, Ворсівської, Малинівської, Недашківської та Ксаверівської сільських рад надано роз'яснення щодо порядку призначення житлових субсидій за спрощеним механізмом та прийнято 75 заяви та декларації безпосередньо на місцях. Через поштове відділення надійшло 187 заяв та декларацій. Всі звернення опрацьовані відповідно до встановлених термінів.  

На «гарячу лінію» управління праці та соціального захисту населення щодо призначення субсидій упродовж тижня надійшло ряд  запитань, зокрема:

Що писати в декларації, коли людина не працює?

Так і зазначати: не працює. Програмне забезпечення працює так, що вводиться ознака: не працює і тоді враховується дохід 1218 грн на місяць.

Чи обов'язково переоформляти розрахункові книжки на заявника – не власника житла, щоб отримати субсидію? У пресі прозвучала інформація, що не обов'язково?

У Постанові КМУ виписано чітко: субсидія призначається одному із членів домогосподарства, на якого відкрито особові рахунки в організаціях – надавачах послуг за місцем реєстрації. Це загальна норма. В іншому випадку, коли особові рахунки відкриті на іншу особу, субсидія може призначатися за рішенням комісії. Комісія створена при  райдержадміністрації. Окремо писати заяву на комісію не потрібно. У заяві є таке речення: якщо вирішення питання призначення житлової субсидії потребує окремого рішення органів виконавчої влади або комісії, то прошу розглянути його на комісії. Це треба підкреслити і вказати причину звернення на комісію.

 Як враховуються доходи приватних підприємців?

Що стосується підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку, то Постановою врегульовано це питання. Для фізичних осіб – підприємців визначено такі критерії доходів: для платників єдиного податку І групи – один прожитковий мінімум для працездатних осіб (1218 грн), ІІ групи – два прожиткових мінімуми, ІІІ групи – три прожиткових мінімуми. Підприємець лише вказує, до якої групи він належить і це підтвердить фіскальна служба.

Як отримати субсидію: запитання та відповіді

 1.На який термін призначається субсидія?

 

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується:

на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня;

на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік.

 

2. Для опалення будинку родина використовує як тверде паливо так і природний газ. Чи можна оформити субсидію на тверде паливо  і на природний газ?

 

  Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення.

  Якщо  для  опалення  житлового  приміщення  одночасно  використовується тверде  (рідне пічне побутове паливо) і природний газ або природний газ і електроенергія, субсидія надається тільки на один вид палива.

 

3.Чи враховується при наданні субсидій розмір помешкання?

 

    Субсидії розраховуються в межах встановлених соціальних норм житла (13,65 кв. м на особу плюс ще 35,22 кв. м  на сім'ю), опалення, користування електрикою, газом, гарячою і холодною водою та іншими комунальними послугами. В окремих випадках за рахунок коштів, передбачених для надання субсидій, виходячи з конкретних обставин, субсидії можуть призначатися непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу за рішенням районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або комісій, які ними утворені. Рішення про призначення субсидії у таких випадках приймається на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї.

 

 4. На даний час сім'я користується субсидією, яка призначена по грудень включно. Що робити після зміни тарифів ?

 

Перерахунок субсидії буде проведено автоматично без додаткового звернення.

 

Збільшення вартості послуг компенсується за рахунок збільшення розміру субсидії.

 

 

5.Що буде у разі, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про свої доходи та майновий стан?

 

Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо дав невірні дані. У такому разі суму надміру виплаченої йому субсидії доведеться повернути органу, який призначив субсидію. У разі, коли громадянин добровільно не повернув цю суму, питання про її стягнення вирішують у судовому порядку.

 

 

6. В Інтернеті нещодавно з’явилася інформація, що за певних обставин і умов людина або родина, яка протягом року зробила одноразову покупку на суму понад 50 тисяч гривень, таки зможе отримати право на субсидію. Чи це так? І що це за виняткові обставини?

 

— Ця інформація відповідає дійсності. Адже бувають ситуації, коли, скажімо, виходить з ладу одразу кілька дорогих побутових приладів, які слугували родині не одне десятиліття і без яких просто неможливо обійтися. Або сім’я змушена змінити місце проживання чи більшу квартиру на меншу. Тож, продавши одну, одразу має придбати іншу, щоб не залишитися просто неба. Тому органам виконавчої влади на місцях надане право з урахуванням конкретних обставин приймати рішення про надання субсидії. Але спочатку вони мають обстежити матеріально-побутові умови родини і скласти відповідний акт.

 

 

7. Соціальні норми поширюються і на споживання комунальних послуг: воду, газ, світло. Уявімо, що до такої родини приїхали родичі (двоє, троє або й більше) на кілька місяців. Тож у домогосподарстві значно збільшиться обсяг споживання комунальних послуг. Чи за це перевикористання родину не позбавлять права на субсидію?

 

— У жодному разі. Субсидія для родини залишиться. Збільшиться тільки оплата за понаднормово спожиті воду, газ, світло тощо. Тобто якщо, наприклад, соціальна норма споживання холодної води на людину 4 кубометри на місяць (за відсутності гарячої), субсидію родина отримає як і зазвичай на кількість людей, офіційно зареєстрованих у помешканні. За те, що буде спожите понад цю норму, родина муситиме заплатити у повному обсязі. Але, наголошуємо, через тимчасове надмірне використання комунальних послуг субсидії нікого не позбавлятимуть.

 Також зауважуємо що з 1 жовтня 2015 року не робитимуть перерахунок розміру призначених субсидій на підставі фактичного споживання житлово-комунальних послуг. Тобто якщо раніше сім’я за місяць споживала менше встановленої норми газу, електрики або води, робили перерахунок, і, врешті, її навіть могли позбавити субсидії за економію.  Нині зекономлені кошти (наприклад, субсидія на газ нарахована на 200 гривень, а фактично за місяць було спожито його лише на 100 гривень) залишатимуть на рахунках організації, яка надає послуги, і родина матиме можливість ними заплатити за споживання у наступних місяцях. Дана норма стимулюватиме людей економити ресурси.

 

 

8. Якщо в родині є пільговик — чорнобилець, дитина війни та ін., — на якого виписаний особовий рахунок, тож за комуналку родина сплачує менше. Чи матиме така сім’я право ще й на субсидію? Чи доведеться обирати — пільга чи субсидія?

 

— Матиме право людина або родина на отримання субсидії чи ні, визначатимуть після того, як будуть виявлені й обліковані всі пільговики квартири. І якщо навіть за наявності цих пільг за новими тарифами домогосподарство не зможе повністю оплачувати комуналку, тоді субсидія йому належатиме. Або якщо за підрахунками родині буде вигідніше, пільговик може відмовитися від своєї пільги і обрати тільки субсидію. Це кожна родина вирішуватиме сама.

 

9. Віднині наявність у власності кількох квартир — не пересторога для звернення по субсидію. Якщо вони не здають в оренду і дохід від них власник не отримує, то чи може він претендувати на субсидію по кожній?

 

— Ні, отримувати субсидію можна лише на квартиру, будинок, де людина або родина зареєстрована і фактично проживає. За комунальні послуги у решті житлових приміщень доведеться платити повну вартість.

 

10.Чи має право на призначення субсидії особа, яка орендує житло?

 

Надається право на оформлення субсидій особам, які не зареєстровані у житловому приміщенні, але орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла. При цьому разом із заявою і декларацією подається договір найму (оренди) житла.

 

11.Як бути в тому випадку, якщо в квартирі прописана і проживає одна людина, і вона ж платить за комунальні послуги та хоче отримувати субсидію, а рахунки на оплату комунальних послуг відкриті на близького родича, який фактично є власником квартири, але не проживає в ній, не прописаний і не платить за неї? Чи потрібно переоформити рахунок на себе і чи можливо це?


– У принципі, за рішенням комісії при
райдержадміністрації можливе призначення субсидії в тому випадку, коли особовий рахунок оформлений на одну людину, але там проживає (і зареєстрована) інша. Але все одно бажано переоформити особовий рахунок на того, хто проживає і фактично сплачує за комунальні послуги, оскільки рішення приймає комісія, як виняток, враховуючи особливі обставини, що склалися у родині.

 

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє

Станом на 08.09.2015 р.  відповідно до спрощеного порядку призначення та надання населенню житлових субсидій:

звернулось за призначенням житлових субсидій

- за новим порядком                               - 1633 сім’ї

призначено житлові субсидії  з початку року    

- за новим порядком                            -   1610 сім’ям        

З початку року районною  комісію з питань надання  житлових субсидій та державних   допомог   розглянуто 149 звернень, відмови у призначенні субсидій за рішенням районної комісії відсутні.

Повідомлення про рішення щодо призначення та розмір призначеної субсидії до заявників доставляються через соціальних робітників територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) в Малинському районі, представників сільських та селищних рад, при особистому звернення або по телефону.

            Станом на 01.09.2015р. призначено житлових субсидій на загальну суму 2  млн. 110,2 тис.грн.,

(на 1 млн. 735,2 тис.грн. більше, ніж за відповідний період 2014 року).

Середній розмір призначених субсидій на тверде паливо та скрапленийм газ становить 1295,9 грн.        

            За призначенням житлових субсидій звернулось 6 осіб, які втратили право на пільги в зв’язку з тим, що їх середньомісячний дохід перевищує встановлений розмір податкової соціальної пільги (1710 грн.).

Звернулось 11 представників сімей, до складу яких входять  мобілізовані військові, із яких: 8 сім'ям призначено житлову субсидію; 3- питання розглядатиметься на засіданні районної комісії.

Станом на 08.09.2015 року жителям району доставлено 9980 комплектів документів на призначення житлової субсидії.  На випадок втрати або псування бланки заяв та декларацій на призначення субсидій є в наявності в кожної листоноші району.

 

Телефон «гарячої» лінії  з призначення субсидії: 5-14-87

 

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації інформує

В умовах значного підвищення цін і тарифів на житлово - комунальні послуги затверджено спрощений механізм призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого  та рідкого пічного побутового палива.

Громадяни, яких цікавить будь – яке питання, пов’язане з участю у Програмі житлових   субсидій,   інформація щодо заповнення заяв та декларацій можуть   отримати   вичерпні   роз’яснення   у телефонному  режимі, або усній формі звернувшись в  управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації                                       

 ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ»  5-33-18; 5-14-87

Станом на 01.09.2015 до управління праці та соціального захисту населення Малинської райдержадміністрації  звернулись за призначенням житлових субсидій (за новим порядком) - 1513 сімей;    призначено житлові субсидії  1508 сім’ям  на загальну суму 2 млн.110 тис.грн., (на 1млн. 735 грн. більше, ніж за відповідний період 2014 року), профінансовано 1 млн. 077 тис.грн.

Не гайте час – оформлюйте субсидію!

З 1 вересня на українців очікує другий етап підвищення тарифів на електроенергію – у середньому ціни виростуть на 23% порівняно із нинішнім тарифом. Нові платіжки зі збільшенням плати за комунальні послуги населення отримає і з настанням опалювального періоду.

Єдиний вихід – оформлення житлової субсидії. Досі багато хто не оформляв субсидій, бо вважав цю процедуру важкою. Але зрозуміло, що незабаром субсидії можуть стати порятунком навіть для тих, хто ними ніколи не користувався.

На державну допомогу лише для жителів Житомирщини виділено 412,7 млн. грн., що дозволить призначити субсидію понад 136 тис. сімей, які того потребують.

Станом на 01 вересня 2015 року в області допомога у вигляді знижки на оплату за комунальні послуги призначена вже понад 111 тис. сімей. Вони ж відповідно тепер є захищеними перед стрімким підвищенням тарифів.

Питання призначення субсидій перебуває на постійному контролі голови облдержадміністрації Сергія Машковського. Керівник області часто особисто та без попереджень проводить перевірки роботи управлінь соцзахисту, виїзди в райони та спілкування з громадами.

«Ми повинні гарантувати малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни вартості послуг. Кожна сім’я, яка потребує державної допомоги – гарантовано її отримає. Я закликаю всіх не гаяти час та оформлювати субсидії», – сказав Сергій Машковський.

Голова ОДА попередив всіх голів РДА та керівників районних управлінь соціального захисту про недопустимість вимагання від населення додаткових довідок – лише заяв і декларацій. Керівник області доручив і керівникам районів проводити посилену інформаційно-роз’яснювальну роботу, аби правом на субсидію скористалися максимальна кількість житомирських родин.

Житомирщина входить до 5-ки областей, де ситуація з призначенням субсидій найкраща. Нещодавно жителі області вже вдруге отримали бланки заяв та декларацій для оформлення субсидій. Заповнювати і направляти потрібно лише тим домогосподарствам, які ще не оформляли державну допомогу.

Нагадаємо, отримати субсидію тепер іще простіше. Для цього потрібно заповнити лише 2 документи – заяву та декларацію і подати їх до районного управління соціального захисту населення. Після розгляду звернення та прийняття рішення орган соціального захисту має повідомити вас про призначення допомоги.

Сьогодні вже не потрібно декларувати громадянам конкретні розміри своїх доходів. Ніяких цифр у декларацію вносити не треба – тільки вид свого доходу: чи то пенсія, чим то стипендія, чи то заробітна плата. Конкретні цифри надаватиме Державна фіскальна служба та Пенсійний фонд. Не потрібно також вказувати відсотки за депозитами, одноразові допомоги жінкам-матерям тощо.

Немає цифр – немає помилок. Немає помилок – немає жодних штрафів. Тепер відмінені всі штрафні санкції за недостовірну інформацію.

Зверніть увагу!

Розрахунок розміру субсидії залежить від розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних нормативів потрібно відняти розмір обов’язкового платежу, а також розмір пільги за наявності.

Субсидія поширюється на такі послуги: водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот.

Крім цього, для сімей, які використовують для опалення тверде паливо, а для приготування їжі скраплений газ, передбачено надання субсидії для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Відмова у призначенні субсидії здійснюється лише у разі одноразової покупки на 50 тисяч гривень протягом року до дня звернення за субсидією.

Якщо у Вас є запитання щодо оформлення документів чи порядку призначення субсидій, Ви можете звернутися до працівників «Укрпошти» або зателефонувати на «гарячі лінії» (0412) 24-14-08 та (0412) 24-34-14.

Прес-служба облдержадміністрації