Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Об’єднання територіальних громад

До 12 липня місцеві ради Житомирщини можуть подати пропозиції щодо змін до Перспективного плану

 Зміни до Перспективного плану формування територіальних громад обговорювали сьогодні, 24 червня 2016 року, на засіданні робочої групи під головуванням керівництва області – голови облдержадміністрації Сергія Машковського, голови обласної ради Анжеліки Лабунської.

 13 районів області подали пропозиції щодо утворення на їх територіях 22 об’єднаних територіальних громад та внесення відповідних змін до Перспективного плану.

 Голова облдержадміністрації наголосив: «Ми маємо брати на себе відповідальність, допомагати місцевим громадам об’єднатися, щоб отримати ті можливості, які дає сьогодні держава, стати спроможними».

 Сергій Машковський закликав учасників засідання не приймати рішення, якщо у громад немає бажання, питання об’єднання мають вирішуватися люди.

 Заступник голови ОДА Ігор Гундич представив запропоновані районами пропозиції щодо кожної громади. Він звернувся до представників районів та наголосив, що вони ще можуть подати пропозиції щодо об’єднання та внесення змін до Перспективного плану до 12 липня: «У вас є 2 тижні, щоб прийняти відповідні рішення щодо об’єднання на сесіях місцевих рад та подати на розгляд сесії обласної ради».

 Робоча група підтримала пропозиції районів. Місцеві ради, які ще не визначилися або не мають відповідних рішень місцевих рад, повинні до 12 липня подати до обласної ради всі необхідні документи, аби депутати розглянули питання щодо об’єднання громад на черговій сесії облради 21 липня 2016 року.

У Житомирі працюють регіональні консультанти з децентралізації

 

21 березня  у Житомирі представили регіональних консультантів з питань децентралізації.

Виконавчий директор Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Кухарська зазначила: «Наша організація одна із небагатьох організації, яка на усіх, навіть найвищих рівнях, представляє, захищає та відстоює інтереси міст. Розробляє пропозиції щодо внесення змін до діючого законодавства, розробляє законопроекти та інші нормативні акти, які стосуються життєдіяльності міст. Надає інформаційну, організаційну та консультативно-експертну допомогу містам-членам АМУ. Проводить навчальні заходи для посадових осіб органів місцевого самоврядування на різні теми».

У 2016 році Асоціація реалізовує декілька міжнародних проектів. Зокрема два з них вже розпочали роботу в Житомирській області: «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування (ПУЛЬС)» та «Прозорий, підзвітний, ефективний бюджетний процес на місцевому рівні в Україні (ПБП)».

     В рамках цих проектів в Житомирській області працюють консультанти:
консультант з питань комунікацій і просування успіхів децентралізаційної реформи Світлана Прокоф’єва (тел.: (067) 353 84 82);
консультант з організаційно-правових питань Олександр Пилипчук (тел.: (067) 353 84 75);
консультант з бюджетних питань Галина Семенець (тел.: (067) 353 84 05).
Регіональні консультанти надають роз’яснення з питань, що виникають в ході впровадження децентралізаційної реформи.

Як громадам планувати розвиток територій, щоб отримати фінансову підтримку

 

Реформа децентралізації в Україні продовжує активно втілюватися в життя. Для громад, які вже об’єдналися, державою передбачена фінансова допомога на формування інфраструктури.

Відповідно до статті 10 Закону  України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 року №157-VIII держава здійснює фінансову підтримку добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст шляхом надання об’єднаній територіальній громаді коштів у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади.

В рамках надання консультативно-методичної допомоги об’єднаним територіальним громадам Мінрегіоном розроблено типову структуру плану та перелік показників оцінки соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади, які рекомендовано для використання такими громадами при плануванні та проведенні моніторингу розвитку територій на 2016 рік.

 

Типова структура 

Плану соціально-економічного розвитку об’єднаної територіальної громади на 2016 рік

Детальніше...

В.Гройсман: Парламент прийняв ряд законів на забезпечення процесу реформ, тепер справа за їх реалізацією

На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, відповідаючи на запитання «Радіо «Ера» у середу.

В.Гройсман зазначив, що суспільство має отримати відповідь, як далі реалізуватимуться реформи. «Я намагаюся зараз на рівні Парламенту систематизувати роботу щодо прийняття законів. З одного боку, ми можемо систематизувати прийняття законів. Якщо ви подивитесь на якість і кількість законів, які прийняті сьогодні, вони дуже непогані, - сказав він. - Але треба не тільки В.Гройсман.

В.Гройсман також назвав «базовою» сферу охорону здоров’я. «Це сама складна послуга, яку треба надати людям», - зазначив він, наголосивши на «абсолютній відповідальності держави» у цій галузі.

«За рік не сформовано підхід до реформування охорони здоров’я. Я вважаю, що це є величезне упущення. І на даному етапі ми не маємо тої моделі, яку можна було би побудувати, і я вважаю, що ми маємо знайти цю модель - як має функціонувати ФАП, як має функціонувати поліклініка, як має функціонувати лікарня», - сказав він.

На Житомирщині триває процес об’єднання територіальних громад

Існуюча в Україні система місцевого самоврядування сьогодні не відповідає очікуванням та потребам суспільства. Функціонування місцевого самоврядування у більшості територіальних громад не забезпечує надання її мешканцям якісних та доступних публічних послуг.

Детальніше...

Європейський Союз готовий розглянути можливість фінансової підтримки реформи державної служби в Україні — Дмитро Шимків

  «Адміністрація Президента провела значну підготовчу роботу з питання додаткового фінансування. Були розглянуті різні варіанти — залучення до державної служби висококваліфікованих фахівців на тимчасовій основі, створення спеціального фонду. Проте, вони не були підтримані політичними силами на Національній раді реформ. Зрештою, ми розробили Концепцію залучення бюджетної допомоги від ЄС на впровадження реформи державного управління, включаючи запровадження механізму належного фінансування державної служби. Нацрада реформ схвалила цей варіант за умови його підтримки міжнародними донорами. Попередні переговори з ЄС, проведені при підготовці концепції, показали, що наші партнери готові розглядати можливість надання додаткових коштів, але лише за наявності чіткого плану реформи. Тепер справа за виконавчою владою. Уряд має дійти фінальної згоди з Європейським союзом та затвердити Стратегію реформування державної служби, а Парламент — прийняти відповідний Закон», — пояснив Дмитро Шимків

Розвиток місцевої демократії неможливий без передачі значних повноважень спроможним громадам, - В’ячеслав Негода

 

Якщо ми хочемо, щоб влада була ефективною, щоб місцева демократія була максимально розвинена, у нас є лише один шлях – передати максимальну кількість повноважень, які є сьогодні у міністерств та територіальних підрозділів центральної влади, на найближчий до людей рівень – рівень територіальних громад, під їхню відповідальність, наділивши при цьому відповідними ресурсами.

 

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час вебінару «Децентралізація. Перші підсумки та завдання на найближчу перспективу», організованого Асоціацією міст України (Проект «Діалог»), Радою з міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) та програмою «Бібліоміст».

«Але при цьому громади, яким передаються повноваження, ресурси і відповідальність, мають бути здатними усе це ефективно використати. А чи можуть з цим впоратися громади, де мешкає близько ста людей? Чи можуть вони надавати послуги з освіти, охорони здоровся, відповідати за безпеку, розвиток території і так далі? Звичайно, ні. Маленьке авто, завантажене декількома тонами багажу, їхати не зможе. Така ж ситуація і з невеликою громадою. Вона просто не потягне цих повноважень, бо на це в неї немає головного – людей», - зазначив В’ячеслав Негода.

 

Арсеній Яценюк: Стратегічна ціль країни - це нова система державного управління і адміністративно-територіального устрою

…Арсеній Яценюк звернувся до органів місцевого самоврядування «використовувати всі можливості»: «Якщо хтось думав, що децентралізація – це коли ми просто віддамо всі гроші униз, і нам ще будуть знизу розповідати, як ділити кошти центрального бюджету, - це не так. Це двосторонній процес. Ви отримуєте повноваження на місцях, але ви отримуєте і відповідальність».

«Потрібна нова якість територіальних громад, нова якість місцевих рад і керівництва міст. В тому числі й нова виборча система, яка повинна запрацювати, повинна дати можливість зреалізувати бюджетну, адміністративну і політичну децентралізацію», - наголосив він.

Арсеній Яценюк наголосив, що Президентом України і Парламентом зроблений серйозний крок щодо адміністративної реформи і передачі реальних повноважень вниз – «це зміни до Конституції»: «Хто б їх і як не намагався політизувати, але це дійсно епохальне рішення щодо передачі повноважень з центру на місця».

«Обласні державні адміністрації, які виконують сьогодні абсолютно непритаманні для них функції розподілу коштів, втручання в господарську діяльність, - повинні бути ліквідовані як клас. Президент буде мати префектів, завдання яких – нагляд за додержанням законодавства на відповідних територіях і координація, а не втручання в діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади. Все інше повинно піти до органів місцевого самоврядування, до територіальних громад», - наголосив він.

Глава Уряду висловив сподівання, що «Парламент знайде в собі сили проголосувати конституційною більшістю за відповідні зміни»: «Це означає, що після набуття чинності конституційних змін у нас будуть знову проведені вибори до органів місцевого самоврядування, адже такі зміни наділяють територіальні громади зовсім іншими повноваженнями».

В.Гройсман і Е.Брок наголошують на важливості реформи з децентралізації влади

 Направленням до Конституційного Суду законопроекту про внесення змін до Конституції України ми розпочали процес, який дозволить провести водо розділ між пострадянським централізованим минулим і європейським демократичним майбутнім України.

Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман під час зустрічі з делегацією депутатів Європейського Парламенту на чолі з Головою Комітету у закордонних справах Ельмаром Броком у четвер, повідомивши про перебіг конституційної реформи.

«Ми плідно працювали над цією ключовою реформою з Радою Європи і Венеціанською комісією, і її позитивний висновок засвідчив, що ми на правильному шляху», - зазначив Голова Верховної Ради.

Своєю чергою, пан Е.Брок зазначив, що «великі країни краще управляються, якщо вони децентралізовані». «Реформа судової системи і місцевого самоврядування - це ключові елементи трансформацій», - додав він.

Голова Комітету у закордонних справах також зазначив, що європейські інституції «дуже позитивно ставляться до процесу децентралізації в Україні».

Голова Верховної Ради наголосив, що децентралізація є «не тільки і не стільки виконанням Мінських домовленостей, а потребою України побудувати належну систему врядування на базі розвитку місцевого самоврядування».

При цьому він повідомив, що законопроект про внесення змін до Основного закону також спрямований на виконання Мінських домовленостей адже передбачає норму про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом.