Малинщина туристична

Чоловічий монастир Казанської ікони Божої Матері з джерелом в урочищі Кипяче

Згідно з легендою, у 1911 р. місцевим жінкам неподалік від селища Чоповичі явилася ікона Богородиці. Вони спробували взяти її в руки, але обпеклися. Тоді вони привели із собою священика, який справив службу, узяв ікону до рук і упізнав в ній відому російську ікону Казанської Богоматері. На цьому місці і засновано чоловічий монастир. Трагічними для монастиря  стали 20-30 роки ХХ століття, коли монастир було спалено, а монахів і настоятеля розстріляно Відродження монастиря почалося в 1991 році. Відбудували на місці старої церкви нову - дерев`яну, маленьку, але дуже гарну. Тут і знаходиться ікона Казанської Божої Матері і біля неї цілодобово читаються монахами молитви. На місці появи ікони забило джерело, вода з того часу, кажуть, стала цілющою.   За легендою, вода з джерела била з такою силою, що здавалося, ніби вона кипить. Звідси і пішла назва – Кип`яче. Це джерело є святинею монастиря і самого урочище Кип`яче. Поруч з джерелом знаходиться озерце, у якому вода за хімічним складом ідентична воді озера св. Анни Почаївського монастиря і має лікувальні властивості. Вода тут має однакову температуру + 4 Со і замерзає тільки при температурі нижче - 30 Со.