Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Малинська OДПІ інформує

Дохід від надання земельного паю в оренду необхідно задекларувати

Малинське управілння ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що відповідно до положень Податкового кодексу до доходу платника податку включається дохід від надання майна у лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння або користування).

Детальніше...

Нерухомість, отримана у спадщину чи дарунок від батьків, бабусі та дідуся, не оподатковується

Малинське управління Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області повідомляє, якщо у 2018 році фізична особа отримала у спадщину від батьків чи від бабусі/дідуся нерухоме майно, то дохід у вигляді вартості цього майна не оподатковується.

Детальніше...

Впроваджено мобільні додатки інформаційного сервісу ДФС України – Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Малинське управілння ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що Державна фіскальна служба (далі – ДФС) постійно вдосконалює сервіси, орієнтуючись на сучасні технології, за допомогою яких надаються інформаційно-довідкові послуги фізичним та юридичним особам.

Одним із інформаційних сервісів ДФС є Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (далі – ЗІР).

Детальніше...

Семінар-нарада для голів територіальних громад Малинського та Радомишльського районів

Головним управлінням Державної фіскальної служби в Житомирській області (далі – ГУ ДФС у Житомирській області) було проведено спільну семінар-нараду з головами ОТГ, міських, сільських (селищних) рад Малинського та Радомишльського районів.

Детальніше...

Графік особистого прийому громадян посадовими особами ГУ ДФС у Житомирській області

Начальник ГУ ДФС Лавров Олександр Сергійович - кожну першу та  третю середу місяця з 16 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Перший заступник начальника ГУ ДФС Новоженіна Наталія Євгеніївна – кожний вівторок місяця з 15 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв. 

Перший заступник начальника ГУ ДФС Лилик Віктор Анатолійович– кожна середа місяця з 10 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.

Детальніше...

Внутрішньо переміщені особи можуть скористатись правом на податкову знижку за оренду житла

З 1 січня 2019 року платник податків, який має статус внутрішньо переміщеної особи, має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним витрати у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства. Про це повідомили в Малинському управлінні Головного управління ДФС в Житомирській області.

Детальніше...

Фізособи - учасники АТО звільняються від земельного податку

20.07.2015

Фахівці Малинської об'єднаної державної податкової інспекції повідомили, що особи, які визнані учасниками бойових дій, звільняються від сплати земельного податку

Відповідно до п.п. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 ПКУ від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зі змінами та доповненнями.

Ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни (ст. 4 Закону).

Законом України від 06 травня 2014 року № 1233 «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який набрав чинності з 22.05.2014 р., розширено коло осіб, які належать до учасників бойових дій.

Так, учасниками бойових дій згідно з п.19 ст.6 Закону, визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.

Тобто особи, які відповідно до норм Закону визнані учасниками бойових дій, звільняються від сплати земельного податку. При цьому звільнення від сплати земельного податку, передбачене для такої категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара (п. 281.2 ст. 281 ПКУ).

Окрім того, органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території (п. 284.1 ст. 284 ПКУ).

Інформація Об'єднаної державної податкової інспекції в Малинському районі

Чи застосовують санкції згідно з п. 123.2 ПКУ за несвоєчасне перерахування коштів на спецрахунок?

Фахівці Малинської об'єднаної державної податкової інспекції повідомили, що кошти, своєчасно зараховані суб’єктом спеціального режиму оподаткування на його електронний рахунок та не перераховані у визначений ПКУ строк на спеціальний рахунок, не вважаються такими, що використані сільськогосподарським підприємством не за цільовим призначенням. У зв’язку із цимштрафні санкції, визначені п. 123.2 ПКУ, не застосовуються, і такі кошти стягненню до бюджету не підлягають.

 

Сектор комунікацій Малинської ОДПІ

 

 

 

Система електронного адміністрування ПДВ працює в штатному режимі

 2 липня станом на 14:00 в системі електронного адміністрування ПДВ зареєстровано 783,6 тис. податкових накладних та 43 тис. розрахунків коригування на суму ПДВ 3,1 млрд. грн., 4 тис. митних декларацій на суму ПДВ 741,1 млн. грн., 6,3 тис. операцій поповнення ПДВ рахунків на суму 423,3 млн. грн.

 

Вчора у формулу додано показник «сума середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати податку до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців» на суму 7,35 млрд. грн. по 153 тисячах платниках.

 

Нагадаємо, що з 1 липня відповідно до законодавства систему електронного адміністрування ПДВ переведено з тестового режиму в звичайний.

 

Прес-служба ДФС України

 

 

 

Нагадуємо, що з 27 червня 2015 року роботодавці повідомляють про прийняття найманих працівників на роботу за новим повідомленням

 

Фахівці Малинської об'єднаної державної податкової інспекції нагадують роботодавцям, що Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №413 затверджений порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу. Вказаний документ набрав чинності з дня його опублікування – 27 червня 2015 року («Урядовий кур’єр» №115).

 

Порядок передбачає, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника ЄСВ за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

 

- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

 

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

 

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

 

Повідомляти про звільнення працівників не потрібно, тільки повідомляти про прийняття на роботу.

 

До частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України), яка регламентує укладення трудового договору, були внесені зміни про те, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

Роботодавцям варто пам’ятати, що відповідно до 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

 

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (у 2015році – 36 540грн.);

 

- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (у 2015році – 3 654грн.);

 

- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (у 2015році – 12 180грн.);

 

- порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим - четвертим частини другої цієї статті - у розмірі мінімальної заробітної плати (у 2015році –               1 218грн.).

 

Сектор комунікацій Малинської ОДПІ

 

Для продажу пива необхідна ліцензія

 Малинська об'єднана державна податкова інспекція нагадує, що з 1 липня 2015 року пиво прирівнюється до алкогольних напоїв, а роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

 

Якщо у суб'єкта господарювання є ліцензія на продаж алкогольних напоїв, то окрема ліцензія на роздрібну торгівлю пивом не потрібна.

 

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить:

 

-          у місті - 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі;

 

-          у селах, селищах – 500 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

 

Норма щодо віднесення пива до алкогольних напоїв встановлена пп. 10 п. 2 розділу II Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12 2014 року N 71-VIII.

 
 

Сектор комунікацій Малинської ОДПІ

 

 

 

Реєстрація та взяття на облік в ДФС – за 1 день

 Малинська об'єднана державна податкова інспекція повідомляє, що для спрощення умов ведення бізнесу зменшено до одного дня строк державної реєстрації юридичних осіб та взяття на облік в органах Державної фіскальної служби юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

 

На сьогодні процедура відкриття бізнесу триває один день та складається з таких етапів:

 

І. Державна реєстрація юридичної особи або фізичної особи – підприємця.

 

Термін – у день надходження документів для проведення державної реєстрації (для юридичних осіб), або не пізніше наступного робочого дня після надходження документів (для фізичних осіб – підприємців).

 

ІІ. Передача відомостей з Єдиного державного реєстру (далі – ЄДР) про проведення реєстраційних дій до контролюючих органів.

 

Термін – у день проведення реєстраційної дії.

 

ІІІ. Взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців в органах Державної фіскальної служби як платників податків та платників єдиного внеску.

 

Термін – у день отримання відомостей з ЄДР.

 

IV. Передача до ЄДР даних про взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців в органах Державної фіскальної служби, реєстраційний номер платника єдиного внеску та клас професійного ризику виробництва платника єдиного внеску за основним видом його економічної діяльності.

 

Термін – у день отримання відомостей з ЄДР.

 

V. Видача (надсилання поштовим відправленням з описом вкладення) державним реєстратором юридичній особи або фізичній особі – підприємцю витягу з ЄДР, який містить інформацію про державну реєстрацію та взяття на облік в органах Державної фіскальної служби.

 

Термін – протягом 24 годин, крім вихідних та святкових днів, після отримання державним реєстратором від органів Державної фіскальної служби та статистики даних про взяття на облік.

 

Тобто на сьогодні отримати витяг з ЄДР з даними про проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця та взяття на облік в органах Державної фіскальної служби можливо не пізніше наступного робочого дня з дня подачі документів державному реєстратору для проведення державної реєстрації.

 

Сектор комунікацій Малинської ОДПІ

 

Особливості реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних

 Малинська об'єднана державна податкова інспекція нагадує, що з 1 липня 2015 року реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється виключно на суму податку, обраховану по формулі, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу (далі – реєстраційна сума).

 

Таким чином, при реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН відбувається перевірка наявності у платника, який здійснює таку реєстрацію, достатньої реєстраційної суми. Тобто для отримання можливості зареєструвати в ЄРПН податкову накладну або розрахунок коригування реєстраційна сума платника податку повинна бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у вказаних документах.

Якщо така реєстраційна сума є меншою ніж сума ПДВ, зазначена у податковій накладній або розрахунку коригування, у реєстрації вказаних податкової накладної або розрахунку коригування буде відмовлено.

 У такому випадку (в тому числі якщо реєстрацій сума має від’ємне значення) з метою отримання можливості зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування в ЄРПН платнику потрібно збільшити свою реєстраційну суму. Таке збільшення може бути здійснено за рахунок:

 - отриманих податкових накладних та розрахунків коригуванні (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), складених на такого платника та зареєстрованих в ЄРПН;

 - сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів;

 - поповнення рахунку платника в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритого платнику у Держказначействі (електронний рахунок).

 Наприклад: якщо платнику необхідно зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, в якій сума ПДВ становить 5 тис. грн., при цьому його реєстраційна сума має від’ємне значення і становить -10тис. грн., то платнику податку для отримання можливості зареєструвати таку податкову накладну необхідно збільшити реєстраційну суму на 15 тис. грн.

 Крім того, реєстраційну суму платників податку автоматично:

 - 01.07.2015 збільшено на так звану суму „овердрафту”: середньомісячний розмір податку, задекларований та погашений платником до бюджету протягом попередніх 12 місяців.

 - до 10 липня 2015 року буде збільшено на суму надміру зарахованих ними до бюджету коштів, сформованих станом на 1 липня 2015 року.

 Одночасно інформуємо, що термін реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в ЄРПН із запровадженням системи електронного адміністрування у звичайному режимі залишився без змін та становить 15 календарних днів з дати складання відповідного документу. При цьому, слід мати на увазі, що з 01.07.2015 за порушення вказаного терміну реєстрації в ЄРПН від одного до п’ятнадцяти календарних днів застосовується штраф у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної у податкових накладних/розрахунках коригування.

 Сектор комунікацій Малинської ОДПІ