Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Малинська OДПІ інформує

Як оскаржити рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН

Малинська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що відповідно до п. 56.23 ст. 56 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) оскарження рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється у порядку, визначеному ст. 56 ПКУ з урахуванням таких особливостей:

Детальніше...

Чи можна торгувати алкоголем через Інтернет

Малинська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що оскільки торгівля алкогольними напоями повинна здійснюватися відповідно до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою КМУ від 30.07.1996 р. № 854, які передбачають наявність відповідних торговельних і складських приміщень для здійснення реалізації цих виробів, суб’єкт господарської діяльності не має права торгувати алкогольними напоями через інтернет-магазин відповідно до листа ДФС України № 20887/6/99-99-22-07-03-15 від 01.10.2015р.

Затверджено нову форму податкової декларації екологічного податку

Малинська об’єднана державна податкова інспекція інформує, що дана декларація подається підприємствами, під час провадження діяльності яких здійснюються:

- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;

- розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання);

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Форма Податкової декларації екологічного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 року №715.

Нагадаємо, що відповідно до ст.250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

Платники податку складають податкові декларації за затвердженою формою, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Дані в паспорті замість картки – в будь-якому органі Державної фіскальної служби

Малинська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що відповідно до пункту 70.10 статті 70 Податкового кодексу України контролюючим органом на прохання фізичної особи - платника податків до паспорту можуть бути внесені (сьома, восьма або дев'ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру.

Підтвердженням достовірності реєстраційного номераоблікової картки платника податків є документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі, або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків,внесені будь-яким органом ДФС до паспорта громадянина України за формою встановленою Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

Із якої дати нараховувати ЄСВ у розмірі 8,41% на зарплату працюючому інваліду

Фахівці Малинської об’єднаної державної податкової інспекції повідомляють, що нарахування ЄСВ у розмірі 8,41% на зарплату працюючому інваліду здійснюється в період із дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання роботодавцем завіреної копії довідки з акту огляду в МСЕК, і до дати скасування інвалідності на підставі рішення такої комісії. Водночас до дати одержання завіреної копії зазначеної довідки та після дати скасування інвалідності роботодавець нараховує єдиний внесок у розмірі від 36,76% до 49,7% відповідно до класу професійного ризику виробництва.

Житомирські митники попередили чергову спробу незаконного експорту лісоматеріалів

 У ході проведення операції «Рубіж», метою якої є виявлення та припинення правопорушень митного та податкового законодавства, фахівці управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Житомирської митниці ДФС вдруге впродовж вересня виявили порушення митного законодавства при здійсненні експорту лісопродукції.

Детальніше...

Про новий Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків банками та іншими фінансовими установами

Малинська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє  про затвердження наказом Міністерства фінансів України від 18.08.2015 №721 Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.09.2015 № 1058/27503 (далі – Порядок).

Порядок розроблено з метою приведення у відповідність до Закону України від 21 квітня 2015 року № 344-VIIІ «Про внесення змін до статті 69 Податкового кодексу України щодо спрощення умов ведення бізнесу» та забезпечення реалізації норм статі 69 розділу ІІ Податкового кодексу України.

У новій редакції Порядку:

передбачено можливість відкриття рахунку банком на підставі інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, отриманої банком відповідно до закону, із зазначенням даних про взяття на облік в контролюючих органах як платника податків;

зменшено строк, необхідний для відкриття підприємством рахунку у банку, з двох до одного робочого дня;

запроваджено принцип мовчазної згоди у разі недотримання контролюючим органом визначених строків для направлення банку повідомлення про взяття або відмову у взятті рахунка на облік;

скасовано обов’язкове роздрукування фінансовими установами та органами ДФС паперових копій електронних повідомлень про відкриття рахунків платникам податків;

змінено порядок відправки та формат файлів (пакетів файлів) для обміну інформацією в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку між органами ДФС України та банками і іншими фінансовими установами.

Новий Порядок набирає чинності через два місяці з дня його офіційного опублікування (бюлетень «Офіційний вісник України» від 25.09.2015 № 74).

Також повідомляємо, що з дня набрання чинності цим Порядком Державною фіскальною службою України будуть внесені зміни до функціонуючого програмного забезпечення в частині обміну інформацією в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку між органами ДФС України та банками і іншими фінансовими установами.  

У зв’язку з цим протягом двох місяців до набрання чинності новим Порядком банкам необхідно внести зміни до функціонуючого програмного забезпечення, призначеного для обміну документами з ДФС, створення і оброблення документів у форматі, встановленому Порядком, і введення його в експлуатацію з дня набрання чинності новим Порядком.

Додатково інформуємо, що до 25 листопада 2015 року діючим є Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 26.12.2013 № 853 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21.01.2014 за № 121/24898.

Зміна прожиткового мінімуму не впливає на граничний розмір доходу, при якому застосовуються податкові соціальні пільги

Малинська об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що зміна прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2015 року не впливає на граничний розмір доходу, при якому застосовуються податкові соціальні пільги, та на розмір податкових соціальних пільг, — повідомляє Головне управління ДФС у Запорізькій області.

Детальніше...

Із 1 жовтня податкові накладні треба реєструвати протягом 15 днів

Малинська об’єднана державна податкова інспекція нагадує, що штрафи, згідно з п. 1201.1 ПКУ, не застосовуються при порушенні строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, складених до 1 жовтня 2015 року (п. 35 підрозділу 2 р. XX ПКУ).

Відповідно, якщо платник ПДВ не встигає протягом 15 днів зареєструвати в ЄРПН податкові накладні (розрахунки коригування до них), які складені починаючи із 1 жовтня 2015 року і підлягають наданню покупцям — платникам ПДВ, то до нього застосовують штрафні санкції згідно з п. 1201.1 ПКУ.

При цьому розмір штрафів установлено у відсотках від суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній (розрахунку коригування до неї).

Так, у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів штраф становить 10%, від 16 до 30 календарних днів — 20%, від 31 до 60 календарних днів — 30%, від 61 і більше календарних днів — 40%.

З 1 вересня 2015 року пенсії інвалідів війни не оподатковуються

Малинська об’єднана державна податкова інспекція нагадує, що з 01.09.2015 набрав чинності Закон України від 17 липня 2015 року № 653 – VІІІ, відповідно до якого пп. 164.2.19  Податкового кодексу доповнено абзацом другим такого змісту: „Положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.       

Враховуючи зазначене, з 01.09.2015 пенсії, які одержують інваліди війни з Пенсійного фонду України, не включаються до загального місячного (річного) оподаткованого доходу, тобто не оподатковуються.