Малинська OДПІ інформує

Дохід від надання земельного паю в оренду необхідно задекларувати

Малинське управілння ГУ ДФС у Житомирській області повідомляє, що відповідно до положень Податкового кодексу до доходу платника податку включається дохід від надання майна у лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння або користування).

Відповідно до статті 170 Податкового Кодексу, податковим агентом платника податку — орендодавця щодо його доходів від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельного паю є орендар. Податковий агент зобов’язаний утримувати податок із суми таких доходів за ставкою 18 % податку на доходи фізичних осіб та 1,5 % військового збору.

Проте громадяни, які отримали у 2018 році доходи від надання в оренду земельного паю орендарю, суб’єкту господарювання-фізичній особі, повинні подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи. Тобто власник земельного паю — орендодавець зобов’язаний самостійно нараховувати та сплачувати ПДФО.

Крім того, громадяни, які самостійно обробляють земельні ділянки, надані їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого сільського господарства, земельні частки (паї), виділені у натурі, сукупний розмір яких перевищує 2 га, повинні декларувати доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції. Такі доходи також оподатковуються ПДФО за ставкою 18 % та військовим збором — за ставкою 1,5 %.

Декларацію за 2018 рік орендодавцям, які надають в оренду паї фізичним особам або отримують доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, необхідно подати не пізніше 2 травня 2019 року (так як 1 травня 2019 року – святковий день) до Малинського управління ГУ ДФС у Житомирській області за адресою: м.Малин, площа Соборна, 10, тел. (04133) 5-26-68.

Зокрема, Декларацію можна подати за допомогою електронного сервісу «Декларація про майновий стан» у приватній частині «Електронного кабінету платника» за посиланням: http://cabinet.sfs.gov.ua/

Крім того, на допомогу громадянам на офіційному порталі Територіальних органів ДФС у Житомирській області функціонує банер«Декларування доходів громадян», в якому розміщено копії нормативно-правових актів, якими регулюється порядок оподаткування доходів фізичних осіб, інформацію щодо осіб, які зобов’язані подавати декларацію, випадків, коли така декларація не подається, форму річної податкової декларації і зразок її заповнення, порядок подання декларації в електронному вигляді через Електронний кабінет платника, порядок подання декларації для отримання податкової знижки тощо.