Малинська OДПІ інформує

За якою формою звітують фізособи-єдинники у ІІІ кварталі 2015 року

Фахівці Малинської об’єднаної державної податкової інспекції повідомляють за якою формою подають декларацію платники єдиного податку групи 3 — фізичні особи, звітуючи за три квартали 2015 року. Так, у повідомленні зазначено:

• фізособи — платники єдиного податку групи 3 декларацію за три квартали 2015 року подають за «старою» формою, затвердженою наказом Мінфіну від 21.12.2011 р. № 1688;

• при заповненні декларації за три квартали 2015 року дохід, що оподатковується за ставкою 2% або 4%, зазначають у рядках, у яких передбачено відображення доходу за ставкою 3% або 5%, аналогічно зазначається сума податку;

• «нова» форма податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця, затверджена Наказом № 578, використовуватиметься такими платниками для складання звітності за 2015 рік починаючи із 01.01.2016 р.

З метою забезпечення єдиного підходу при поданні звітності за 2015 рік платниками єдиного податку – фізичними  особами першої та  другої  групи  та з урахуванням зручностей  при  адмініструванні  єдиного  податку, вказана форма декларації, яка затверджена наказом 578 також рекомендована для подання платниками за річний податковий (звітний) період – 2015 рік.

Разом з тим, повідомляємо, що платники єдиного податку - фізичні особи не зобов’язані перереєстровувати книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат, так як згідно п.5 наказу 579 книги, зареєстровані до  набрання  чинності  цим  наказом,  діють до їх закінчення.