Об’єднання територіальних громад

Арсеній Яценюк: Стратегічна ціль країни - це нова система державного управління і адміністративно-територіального устрою

…Арсеній Яценюк звернувся до органів місцевого самоврядування «використовувати всі можливості»: «Якщо хтось думав, що децентралізація – це коли ми просто віддамо всі гроші униз, і нам ще будуть знизу розповідати, як ділити кошти центрального бюджету, - це не так. Це двосторонній процес. Ви отримуєте повноваження на місцях, але ви отримуєте і відповідальність».

«Потрібна нова якість територіальних громад, нова якість місцевих рад і керівництва міст. В тому числі й нова виборча система, яка повинна запрацювати, повинна дати можливість зреалізувати бюджетну, адміністративну і політичну децентралізацію», - наголосив він.

Арсеній Яценюк наголосив, що Президентом України і Парламентом зроблений серйозний крок щодо адміністративної реформи і передачі реальних повноважень вниз – «це зміни до Конституції»: «Хто б їх і як не намагався політизувати, але це дійсно епохальне рішення щодо передачі повноважень з центру на місця».

«Обласні державні адміністрації, які виконують сьогодні абсолютно непритаманні для них функції розподілу коштів, втручання в господарську діяльність, - повинні бути ліквідовані як клас. Президент буде мати префектів, завдання яких – нагляд за додержанням законодавства на відповідних територіях і координація, а не втручання в діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади. Все інше повинно піти до органів місцевого самоврядування, до територіальних громад», - наголосив він.

Глава Уряду висловив сподівання, що «Парламент знайде в собі сили проголосувати конституційною більшістю за відповідні зміни»: «Це означає, що після набуття чинності конституційних змін у нас будуть знову проведені вибори до органів місцевого самоврядування, адже такі зміни наділяють територіальні громади зовсім іншими повноваженнями».