Об’єднання територіальних громад

Розвиток місцевої демократії неможливий без передачі значних повноважень спроможним громадам, - В’ячеслав Негода

Якщо ми хочемо, щоб влада була ефективною, щоб місцева демократія була максимально розвинена, у нас є лише один шлях – передати максимальну кількість повноважень, які є сьогодні у міністерств та територіальних підрозділів центральної влади, на найближчий до людей рівень – рівень територіальних громад, під їхню відповідальність, наділивши при цьому відповідними ресурсами.

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час вебінару «Децентралізація. Перші підсумки та завдання на найближчу перспективу», організованого Асоціацією міст України (Проект «Діалог»), Радою з міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) та програмою «Бібліоміст».

«Але при цьому громади, яким передаються повноваження, ресурси і відповідальність, мають бути здатними усе це ефективно використати. А чи можуть з цим впоратися громади, де мешкає близько ста людей? Чи можуть вони надавати послуги з освіти, охорони здоровся, відповідати за безпеку, розвиток території і так далі? Звичайно, ні. Маленьке авто, завантажене декількома тонами багажу, їхати не зможе. Така ж ситуація і з невеликою громадою. Вона просто не потягне цих повноважень, бо на це в неї немає головного – людей», - зазначив В’ячеслав Негода.