Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Про субсидії

Як отримати субсидію: запитання та відповіді

 1.На який термін призначається субсидія?

 

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується:

на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня;

на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік.

 

2. Для опалення будинку родина використовує як тверде паливо так і природний газ. Чи можна оформити субсидію на тверде паливо  і на природний газ?

 

  Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення.

  Якщо  для  опалення  житлового  приміщення  одночасно  використовується тверде  (рідне пічне побутове паливо) і природний газ або природний газ і електроенергія, субсидія надається тільки на один вид палива.

 

3.Чи враховується при наданні субсидій розмір помешкання?

 

    Субсидії розраховуються в межах встановлених соціальних норм житла (13,65 кв. м на особу плюс ще 35,22 кв. м  на сім'ю), опалення, користування електрикою, газом, гарячою і холодною водою та іншими комунальними послугами. В окремих випадках за рахунок коштів, передбачених для надання субсидій, виходячи з конкретних обставин, субсидії можуть призначатися непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу за рішенням районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або комісій, які ними утворені. Рішення про призначення субсидії у таких випадках приймається на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї.

 

 4. На даний час сім'я користується субсидією, яка призначена по грудень включно. Що робити після зміни тарифів ?

 

Перерахунок субсидії буде проведено автоматично без додаткового звернення.

 

Збільшення вартості послуг компенсується за рахунок збільшення розміру субсидії.

 

 

5.Що буде у разі, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про свої доходи та майновий стан?

 

Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо дав невірні дані. У такому разі суму надміру виплаченої йому субсидії доведеться повернути органу, який призначив субсидію. У разі, коли громадянин добровільно не повернув цю суму, питання про її стягнення вирішують у судовому порядку.

 

 

6. В Інтернеті нещодавно з’явилася інформація, що за певних обставин і умов людина або родина, яка протягом року зробила одноразову покупку на суму понад 50 тисяч гривень, таки зможе отримати право на субсидію. Чи це так? І що це за виняткові обставини?

 

— Ця інформація відповідає дійсності. Адже бувають ситуації, коли, скажімо, виходить з ладу одразу кілька дорогих побутових приладів, які слугували родині не одне десятиліття і без яких просто неможливо обійтися. Або сім’я змушена змінити місце проживання чи більшу квартиру на меншу. Тож, продавши одну, одразу має придбати іншу, щоб не залишитися просто неба. Тому органам виконавчої влади на місцях надане право з урахуванням конкретних обставин приймати рішення про надання субсидії. Але спочатку вони мають обстежити матеріально-побутові умови родини і скласти відповідний акт.

 

 

7. Соціальні норми поширюються і на споживання комунальних послуг: воду, газ, світло. Уявімо, що до такої родини приїхали родичі (двоє, троє або й більше) на кілька місяців. Тож у домогосподарстві значно збільшиться обсяг споживання комунальних послуг. Чи за це перевикористання родину не позбавлять права на субсидію?

 

— У жодному разі. Субсидія для родини залишиться. Збільшиться тільки оплата за понаднормово спожиті воду, газ, світло тощо. Тобто якщо, наприклад, соціальна норма споживання холодної води на людину 4 кубометри на місяць (за відсутності гарячої), субсидію родина отримає як і зазвичай на кількість людей, офіційно зареєстрованих у помешканні. За те, що буде спожите понад цю норму, родина муситиме заплатити у повному обсязі. Але, наголошуємо, через тимчасове надмірне використання комунальних послуг субсидії нікого не позбавлятимуть.

 Також зауважуємо що з 1 жовтня 2015 року не робитимуть перерахунок розміру призначених субсидій на підставі фактичного споживання житлово-комунальних послуг. Тобто якщо раніше сім’я за місяць споживала менше встановленої норми газу, електрики або води, робили перерахунок, і, врешті, її навіть могли позбавити субсидії за економію.  Нині зекономлені кошти (наприклад, субсидія на газ нарахована на 200 гривень, а фактично за місяць було спожито його лише на 100 гривень) залишатимуть на рахунках організації, яка надає послуги, і родина матиме можливість ними заплатити за споживання у наступних місяцях. Дана норма стимулюватиме людей економити ресурси.

 

 

8. Якщо в родині є пільговик — чорнобилець, дитина війни та ін., — на якого виписаний особовий рахунок, тож за комуналку родина сплачує менше. Чи матиме така сім’я право ще й на субсидію? Чи доведеться обирати — пільга чи субсидія?

 

— Матиме право людина або родина на отримання субсидії чи ні, визначатимуть після того, як будуть виявлені й обліковані всі пільговики квартири. І якщо навіть за наявності цих пільг за новими тарифами домогосподарство не зможе повністю оплачувати комуналку, тоді субсидія йому належатиме. Або якщо за підрахунками родині буде вигідніше, пільговик може відмовитися від своєї пільги і обрати тільки субсидію. Це кожна родина вирішуватиме сама.

 

9. Віднині наявність у власності кількох квартир — не пересторога для звернення по субсидію. Якщо вони не здають в оренду і дохід від них власник не отримує, то чи може він претендувати на субсидію по кожній?

 

— Ні, отримувати субсидію можна лише на квартиру, будинок, де людина або родина зареєстрована і фактично проживає. За комунальні послуги у решті житлових приміщень доведеться платити повну вартість.

 

10.Чи має право на призначення субсидії особа, яка орендує житло?

 

Надається право на оформлення субсидій особам, які не зареєстровані у житловому приміщенні, але орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла. При цьому разом із заявою і декларацією подається договір найму (оренди) житла.

 

11.Як бути в тому випадку, якщо в квартирі прописана і проживає одна людина, і вона ж платить за комунальні послуги та хоче отримувати субсидію, а рахунки на оплату комунальних послуг відкриті на близького родича, який фактично є власником квартири, але не проживає в ній, не прописаний і не платить за неї? Чи потрібно переоформити рахунок на себе і чи можливо це?


– У принципі, за рішенням комісії при
райдержадміністрації можливе призначення субсидії в тому випадку, коли особовий рахунок оформлений на одну людину, але там проживає (і зареєстрована) інша. Але все одно бажано переоформити особовий рахунок на того, хто проживає і фактично сплачує за комунальні послуги, оскільки рішення приймає комісія, як виняток, враховуючи особливі обставини, що склалися у родині.