Про субсидії

Про призначення субсидій

Станом на 29.09.2015  по Малинському району призначено житлових субсидій 2425 сім’ям на загальну суму 2 млн. 110 тис.грн., що на 1 млн. 729 тис.грн. більше, ніж за відповідний період 2014 року. Середній розмір призначених субсидій на тверде паливо та скраплений газ становить  1300 грн.     За рішенням районної комісії з питань надання житлових субсидій та державних допомог   призначено  житлові субсидії, як виняток, 188 заявникам.

Продовжує свою роботу та здійснює виїзди «Мобільний соціальний офіс» з питань призначення житлових субсидій. Упродовж вересня 2015 року жителям Гранітненської селищної ради, Федорівської, Слобідської, Українківської, Ворсівської, Малинівської, Недашківської та Ксаверівської сільських рад надано роз'яснення щодо порядку призначення житлових субсидій за спрощеним механізмом та прийнято 75 заяви та декларації безпосередньо на місцях. Через поштове відділення надійшло 187 заяв та декларацій. Всі звернення опрацьовані відповідно до встановлених термінів.

На «гарячу лінію» управління праці та соціального захисту населення щодо призначення субсидій упродовж тижня надійшло ряд  запитань, зокрема:

Що писати в декларації, коли людина не працює?

Так і зазначати: не працює. Програмне забезпечення працює так, що вводиться ознака: не працює і тоді враховується дохід 1218 грн на місяць.

Чи обов'язково переоформляти розрахункові книжки на заявника – не власника житла, щоб отримати субсидію? У пресі прозвучала інформація, що не обов'язково?

У Постанові КМУ виписано чітко: субсидія призначається одному із членів домогосподарства, на якого відкрито особові рахунки в організаціях – надавачах послуг за місцем реєстрації. Це загальна норма. В іншому випадку, коли особові рахунки відкриті на іншу особу, субсидія може призначатися за рішенням комісії. Комісія створена при  райдержадміністрації. Окремо писати заяву на комісію не потрібно. У заяві є таке речення: якщо вирішення питання призначення житлової субсидії потребує окремого рішення органів виконавчої влади або комісії, то прошу розглянути його на комісії. Це треба підкреслити і вказати причину звернення на комісію.

Як враховуються доходи приватних підприємців?

Що стосується підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та є платниками єдиного податку, то Постановою врегульовано це питання. Для фізичних осіб – підприємців визначено такі критерії доходів: для платників єдиного податку І групи – один прожитковий мінімум для працездатних осіб (1218 грн), ІІ групи – два прожиткових мінімуми, ІІІ групи – три прожиткових мінімуми. Підприємець лише вказує, до якої групи він належить і це підтвердить фіскальна служба.