Регуляторна діяльність

М - тест

Відповідно до інформаційного листа сектору Державної регуляторної служби України у Житомирській області повідомляємо про таке.

З 15 березня вступає в дію Постанова КМУ від 16.12.2015 №1151 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. №308».

Відтепер будь-який проект регуляторного акта супроводжуватиметься цифровими розрахунками як загального регуляторного впливу, так і М-тестом. Така методика запроваджена для того, щоб рішення влади були економічно обґрунтованими та ефективними, також важливо, щоб розробник проекту регулярного акта міг у доступній, зрозумілій суспільству формі довести економічну доцільність свого рішення.

В Україні були практично відсутні подібні механізми реалізації та індикативної оцінки ефективності державної політики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва, дерегулювання та поліпшення регуляторного середовища для підприємницької діяльності.

Впровадження нового для України регуляторного інструменту – М-тесту сприятиме організації та консолідації громадянського суспільства, впровадженню демократичних шляхів впливу громадськості на прийняття регуляторних рішень, а також призведе до зростання фінансових можливостей малого та мікробізнесу через зменшення витрат на зайве регулювання.

Одним з пріоритетів Порядку денного асоціації між Україною та ЄС визначено імплементацію політики щодо малих та середніх підприємств у національне законодавство України. Імплементація політики щодо малих та середніх підприємств, яка ґрунтується на десяти принципах Акта про малий бізнес для Європи (SBA), передбачає впровадження М-тесту.

Основною метою М-Тесту (як в ЄС, так і в Україні) є зменшення вартості державного регулювання для суб’єктів малого бізнесу. Задля досягнення цієї мети в рамках М-Тесту для кожного державного регулювання здійснюється розрахунок витрат стандартного суб’єкта малого бізнесу на виконання вимог регулювання, і на основі цих розрахунків для суб’єктів малого бізнесу розробляються зміни процедур регулювання, що має досягти зменшення витрат малого бізнесу на виконання державного регулювання.

При цьому інформуємо, що cектор Державної регуляторної служби України у Житомирській області надає методичну та практичну допомогу розробникам регуляторних актів при підготовці відповідних аналізів регуляторного впливу, в тому числі шляхом проведення практичних занять, семінарів (навчань) за пропозиціями розробників (адреса: м. Житомир, майдан С.П. Корольова, 12, к.216, тел. (0412)420-674, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

Додаток: Посібник з використання тесту малого підприємництва (М-тесту).

Вкладення:
Скачати цей файл (Посибник МТест.pdf)Посибник МТест.pdf705 Кб