Цивільний захист

Відділ з питань цивільного захисту райдержадміністрації попереджає

Вкрай шкідливі речовини для здоров’я - чадний газ, пил, окис азоту, важкі метали, діоксини - потрапляють у повітря разом з димом від горілого листя. У людей, які вдихають таке повітря, знижується імунітет, посилюються хронічні і серцево-судинні захворювання.

При згорянні однієї тони листя у повітря потрапляє понад 30 кілограмів чадного газу. В організмі людини він блокує доставку кисню до органів. Також у повітря підіймається пил, окиси азоту, важкі метали. Все це осідає в легенях та призводить до зниження імунітету, захворювань на алергію, астму та серцево-судинної системи. В тліючому листі виділяється бензапірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання.

Рекомендуємо прибирати без шкоди для здоров’я опале листя до компостної ями. Протягом зими листя перетвориться на компост, який навесні можна використати для удобрення ґрунту. Сухе листя також можна просто розіслати рівним шаром на городі та перекопати землю. Ґрунтові організми самі перероблять листя в родючий гумус.

Бережіть довкілля – це запорука здоров’я нас і наших нащадків!