Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Цивільний захист

Порушення правил безпечної поведінки на воді - основна причина нещасних випадків

Управління регіонального розвитку райдержадміністрації нагадує, що купатися треба на пляжах та спеціально обладнаних для купання місцях. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода та рівне дно.

Як безпечно поводитись на воді:

  1. Купайтеся краще вранці або ввечері, коли немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче +17. Плавайте не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин.
  2. Не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці. Периферичні судини сильно розширені для більшої тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м’язів, що веде за собою припинення дихання.
  3. Не входьте у воду у стані сп’яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.
  4. Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях.
  5. Не запливайте далеко, навчіться “відпочивати” на воді. Для цього обов’язково необхідно вміти плавати на спині.
  6. Якщо вас захопило плином, не намагайтеся з ним боротися. Пливіть за течією, поступово, під невеличким кутом наближаючись до берега.
  7. Не розгублюйтеся, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок у бік, випірнути.
  8. У водоймах з водоростями намагайтеся плисти поблизу самої поверхні води, не чіпаючи рослини, не робіть різких рухів.
  9. Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або течією їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею – захлеснути, із них може вийти повітря і вони втратять плавучість. Купання з маскою, трубкою і ластами потребує особливої обережності. Не плавайте з трубкою при сильних хвилях на воді. Не наближайтеся до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.
  10.  Купання дітей не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати. Не залишайте біля води малят.