Цивільний захист

Синоптики України прогнозують спеку до 19 серпня

Поради, які допоможуть легше пережити спеку:

1. У спеку не їжте солодке й гостре. Такі продукти посилюють потовиділення.
  2. Митися краще просто водою. Мийні засоби сушать шкіру, якій і без того важко під сонцем. Достатньо приймати контрастний душ уранці і ввечері.
  3. Виходячи з дому, треба закрити вікна шторами чи жалюзі. Із сонячного боку можна затулити фольгою, яка відбиватиме сонце. Ввечері відкрити вікна або ввімкнути кондиціонер.
  4. Найшвидший спосіб охолодитися — намочити в холодній воді зап'ястки. Достатньо потримати їх так 10–15 секунд.
  5. На вулицю одягніть панаму, капелюх або будь-який інший зручний головний убір.
  6. Не обов'язково чекати відчуття спраги. Зневоднення настає поступово і може не давати про себе знати. 6. У сумку киньте хоча б невелику пляшку води. Пити її слід щопівгодини невеликими ковтками.
  7. У літню спеку краще відмовитися від важкої їжі: макаронів, смажених страв, білого хліба. Краще вживати компоти або узвари, йогурт, зелений чай, варені м'ясо та рибу. Така їжа у спеку покращує сон і підвищує праце­здатність.

Перегрів та зневоднення може викликати втрату свідомості. Особливо слід бути обережними людям із проблеми серця, їм взагалі заборонено бути на сонці. Потрібно відмовитися від кави або хоча б перейти на одну чашку в день,  адже кофеїн перевантажує серце й судини.

При тепловому ударі у потерпілого з’являються в’ялість, головний біль, спрага, слабкість, пульс 120-140 ударів за хвилину, підвищується температура тіла, червоніє шкіра, можлива втрата свідомості.

Тривале перебування під сонячним опроменням у спеку може призвести до сонячного удару.При цьому з’являється сильний головний біль, слабкість, сонливість, порушення дихання та серцевої діяльності, нудота, втрата свідомості.

Надання допомоги

Потерпілого слід перевести у затінок або прохолодне приміщення, покласти на спину, розслабити пояс і одяг, підняти голову, оббризкати холодною водою. При необхідності провести штучне дихання та відправити до лікувальної установи.