Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації інформує

Про санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

З 01. 01. 2017 запрацював новий механізм оплати послуг за санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який базується на  укладанні тристоронньої угоди між постраждалою особою, управлінням соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом. При цьому постраждала особа самостійно обирає  санаторно-курортний заклад для оздоровлення.

Розміри відшкодування санаторіям за надане лікування в 2017 році становлять:

для осіб, віднесених до категорії 1, – 5 250 гривень;

для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), – 17 390 гривень;

для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, – 10 840 гривень.

Для забезпечення  санаторно-курортними послугами  постраждалих осіб за бюджетною програмою ,,Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  у 2017 році передбачено 123,5 млнгрн., що дасть змогу оздоровити  22 тис. осіб 1 категорії (80% від потреби) та 650 (100% від потреби) дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

Відповідно до інформації структурних підрозділів, доведені асигнування розподілені між районними управліннями та триває робота по укладанню угод і направленню громадян на санаторно-курортне лікування.

Станом на 01.04.2017 року укладено 627угод,  272 особи перебувають на санаторно-курортному лікуванні та 262 особи вже отримали послуги з оздоровлення.

З 01.01.2018 вводиться в дію норма щодо отримання постраждалими громадянами компенсації замість санаторно-курортної путівки, тобто, особа матиме право самостійно обирати чи отримувати послуги із санаторно-курортного лікування чи отримувати компенсацію.

Відповідальна особа Мінсоцполітики:

Лазоренко Оксана Григорівна – начальник відділу організації санаторно-курортного лікування, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, Департаменту оздоровлення та санаторно-курортного лікування,  тел.: (044) 289-84-88.

Куди звернутися

Більш детальну інформацію щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням можна отримати в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Інформаційна картка

щодо забезпечення санаторно-курортними путівками громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам (картка №1)

Інформаційна картка

щодо виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (картка №2)