Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації інформує

.

Відповідно до роз’яснення Міністерства соціальної політики щодо застосування пункту 7 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21,10.1995 X® 848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22,09.1997 Хе 1050, зі змінами), субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

У разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської, районної у місті ради або утвореної ними комісії та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).

Таким чином, наявність документа, що підтверджує факт непроживання осіб з числа зареєстрованих, враховується (за наявності) комісією при прийнятті рішення. Проте таким документом не обов’язково має бути один із зазначених у переліку, а може бути і інший документ, зокрема довідка сільської ради. Крім цього, такого документа може і не бути, тоді комісія приймає рішення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства з урахуванням усіх обставин, що склалися.

Також звертаємо увагу, що довідка про оплату житлово - комунальних послуг  в  іншому житловому    приміщенні    може    стосуватися   приміщення,   яке    розташоване   в одному населеному пункті з житловим приміщенням заявника.

Законом України „Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку (набрав   чинності 01 липня 2015 року)   внесено    зміни   до   статті   22   Закону   України „Про об’єднання співвласників багатоквартирного - будинку”, якими передбачено що з  метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг визначається розмір внесків (платежів) на відповідні потреби, затверджений загальними зборами об'єднання, але не більше найвищого у відповідному населеному пункті тарифу на відповідні комунальні послуги,           встановленого відповідним державним органом, або органом місцевого самоврядування для суб’єктів господарювання.

Таким чином, врегульовано питання  надання пільг та субсидій на оплату комунальних послуг мешканням житлових будинків, у яких створено об'єднання  співвласників багатоквартирного будинку.

Управління праці та соціального захисту населення мають правові підстави для  відшкодування витрат за надані пільги і нарахування субсидій на оплату  мешканцям об’єднань співвласників багатоквартирного будинку з урахуванням зазначених положень.