Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації інформує

Про санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Нею затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Цим Порядком визначено новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Безоплатне забезпечення путівками проводитиметься шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку, але в межах бюджетних призначень.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.01.2019 № 22 встановлено розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році становить:

для осіб, віднесених до категорії 1, - 7300 гривень;

для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), - 22200 гривень;

для дітей, яким установлено інвалідність, пов'язана з Чорнобильською катастрофою, - 14500 гривень.

Вищевказаним Порядком передбачено укладання договору між санаторно-курортним закладом, управлінням праці та соціального захисту населення і постраждалою особою, яка  перебуває на обліку черговості  для забезпечення  санаторно-курортними путівками в 2019 році. При цьому постраждалі мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу. За бажанням, вони можуть здійснювати доплату за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатньої суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

У поточному році Малинському району на 2019 рік розподілено кошти  в сумі 511100,00 грн. з них для оздоровлення 63,66% потерпілих 1 категорії в сумі 459900,00 грн., 100%  для дітей з інвалідністю в сумі 29000,00 грн. та 100% для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) в сумі 22200,00 грн., які знаходяться в черзі станом на 01.01.2019р. для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку у 2019 році.

Разом з тим інформуємо, що станом на 01.01.2019 року на обліку для забезпечення путівкою у 2019 році перебуває 99 осіб (в т.ч. 2 дітей з інвалідністю та 1 особа, віднесена до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), які ознайомлені  відповідною  чергою та  зі своїм номером черговості.

Крім того, нагадуємо, що громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи мають право стати на чергу для отримання грошової компенсації замість путівки відповідно п.25 Постанови Кабінету Міністрів України № 854 від 23.11.2016р. Станом на 01.01.2019 року в управління на черзі по виплаті компенсації замість путівки перебуває 107 осіб.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2017 року № 838 „Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  розмір компенсації  у  2019 році становить 524,00 грн.

За додатковою інформацією необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту населення Малинської райдержадміністрації за адресою: м.Малин, вул.Тараскіна,5, каб.12, тел. 5-33-18 та 5-14-87.