Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації інформує

ДО УВАГИ ОТРИМУВАЧІВ ПІЛЬГ НА ЖИТЛОВО – КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Управління праці та соціального захисту населення Малинської райдержадміністрації інформує, що відповідно до Закону України «Про житлово – комунальні послуги» у 2019 році Україна переходить до надання пільг та субсидій у грошовій формі.

Перший крок у цьому напрямку було здійснено на початку року – коли перейшли до надання субсидій у грошовій формі.

З жовтня поточного року відбувся другий етап відповідної реформи – це перехід до надання пільг у грошовій формі.

Отже, починаючи з 1 жовтня 2019 року діє новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг, пільги надаються у грошовій готівковій формі або безготівковій формі.

Безготівкова форма

Суми пільг, розраховані управлінням праці та соціального захисту населення, перераховуватимуться АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ними розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика. Пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перераховує надавачу послуг АТ «Ощадбанк».

Звертаємо особливу увагу на те, що у квитанціях за жовтень поточного року, платіж за послугу нараховується у повному обсязі, без врахування знижки, яка надається пільговику. Перерахування коштів надавачам послуг буде здійснювати АТ «Ощадбанк» щомісяця до 18 числа наступного місяця (за жовтень – до 18 листопада).

Про суми нарахованих пільг і дані про те, яким чином відбулися взаєморозрахунки між банком і постачальниками послуг, АТ «Ощадбанк» має інформувати смс - повідомленням пільговика.

Готівкова форма

Пільговикам, які до 15 жовтня подали заяву до управління праці та соціального захисту населення на отримання пільги готівкою в опалювальний період, виплата буде здійснюватись у готівковій формі через уповноважений банк або Укрпошту (відповідно до заяви пільговика).

У зв’язку з цим, починаючи з платіжок за жовтень, усі пільговики будуть отримувати платіж за послугу у повному обсязі, без врахування пільгової знижки. У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю.

Додатково повідомляємо, що відповідно до пункту 8 постанови КМУ від 17 квітня 2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі»:

• за отриманням інформації про будь-які питання, пов’язані з нарахуванням пільги, пільговики звертаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення;
  • за отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг;
  • за отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, пільговики звертаються до АТ “Ощадбанк”.

Інформація надається в порядку, визначеному АТ “Ощадбанк”.