Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації інформує

Управління праці та соціального захисту населення інформує

Про  психологічну реабілітацію учасників антитерористичної  операції

та постраждалих учасників Революції

Управління праці та соціального захисту населення  Малинської районної державної адміністрації  повідомляє, що постановою  Кабінету  Міністрів України від 27.12.2017 №1057 затверджено Порядок проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях  (далі – Порядок).

Психологічна реабілітація учасників АТО організовується шляхом укладання тристороннього договору між управлінням соціального захисту, суб’єктом надання послуг та учасником АТО. Учасник АТО відповідно до Порядку має  змогу обрати суб’єкта надання послуг із психологічної реабілітації із переліку таких суб’єктів, які надіслали на адресу управління  свої  пропозиції.

Відповідно до Порядку суб’єктом надання послуг може бути не тільки юридична особа (установа, організація, заклад незалежно від форми власності), а й фізична особа - підприємець, яка відповідає вимогам до суб’єктів, що надають послуги із психологічної реабілітації.

Згідно з пунктом 3  Порядку метою психологічної реабілітації є: збереження або відновлення фізичного та психічного здоров’я отримувачів послуг; досягнення соціально-психологічного благополуччя; зниження частоти та тяжкості наслідків перенесених бойових психічних травм у формі гострих стресових реакцій;  запобігання інвалідності;  профілактика агресивної та саморуйнівної поведінки.

Для отримання послуг з психологічної реабілітації учасникам АТО необхідно подати до управління соціального захисту  за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування)  заяву, складену в довільній формі, до якої додаються:

- копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни;

- копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, або копія документа про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення.

Більш детальну інформацію щодо надання послуг із психологічної реабілітації можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Малинської райдержадміністрації за адресою: м.Малин, вул.Тараскіна,5 або за тел. (04133) 5-33-18.