Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Новини

Указ Президента України №185/2016

Про відзнаку Президента України — ювілейну медаль "25 років незалежності України"

 Відповідно до статті 4 Закону України "Про державні нагороди України" постановляю:

 1. Затвердити такі, що додаються:

 Положення про відзнаку Президента України - ювілейну медаль "25 років незалежності України";

 Малюнок відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України";

 Малюнок зразка бланка диплома до відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України".

 2. Кабінету Міністрів України, Державному управлінню справами забезпечити за участю Національного банку України виготовлення відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України" та бланків дипломів до неї, вирішивши в установленому порядку питання щодо фінансового забезпечення відповідних заходів.

 3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

 Президент України  П.ПОРОШЕНКО

 29 квітня 2016 року 

Детальніше...

До уваги підприємців

 У зв'язку з євроінтеграцією, Урядом України було проведено ряд реформ і утворено Держпродспоживслужбу (Державну Службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів).

 Згідно вимог нового законодавства, підприємець зобов'язаний пройти процес державної реєстрації у територіальному компетентному органі, а саме:

 звернутися з відповідним бланком заяви про державну реєстрацію оператора ринку харчових продуктів, що не потребують видачі експлуатаційного дозволу до управління Держпродспоживслужби в районі або м. Житомирі, в залежності від місця розташування потужності

 Це стосується:

 - заклади громадського харчування;

 - заклади роздрібної торгівлі харчовими продуктами, напоями тощо;

 - підприємців, чия діяльність пов'язана з обігом харчових продуктів (виробництво, зберігання, транспортування та реалізація);

 - фермери, які мають бажання постачати свою продукцію на переробні підприємства та/або реалізовувати її самостійно;

 - фермерів, що займаються виробництвом меду (пасіки);

 - підприємців, які займаються розведенням, виловом та реалізацією риби.

 Нормативні посилання:

 - ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;

 - Наказ Мінагрополітики України від 10 лютого 2016 р. № 39 "Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам";

 - Постанова Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади»;

 За невиконання вимог чинного законодавства, до операторів ринку будуть застосовуватись міри впливу згідно чинного законодавства (притягнення до адміністративної відповідальності, призупинення діяльності оператора ринку).

Садиба «Полісся» вчить любити й розвивати країну

 У рамках програми заходів Житомирської обласної Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні удруге на Малинщині пройшов інфотур «У гості до малинчан», спрямований на популяризацію  туристичного потенціалу Малинського району.

  Минулого літа відбувся аналогічний інфотур з акцентом на формах підприємництва, зайнятості у галузі сільського зеленого туризму; на різноманітті об’єктів мережі й туристичних маршрутів.

 Цього ж разу, відвідавши дендропарк і музей Малинського лісотехнічного коледжу, Малинську паперову фабрику - Вайдманн, група журналістів різних регіонів основну частину заходу провела у садибі «Полісся» у селі Рудня-Вороб’ївська.

 На неформальній прес-конференції власники садиби – Михайлов Сергій Олександрович та  його дружина Лариса Семенівна – не лише відповіли на запитання журналістів, а й подарували кілька годин  спілкування на тему  ініціативності й підприємництва, власної відповідальності кожного українця за покращення свого й загальнонаціонального становища, добробуту.

 Усе почуте було переконливо проілюстроване предметним результатом зусиль працьовитої творчої підприємливої родини, котра переїхала кілька років тому з Маріуполя, купила сільську хату, потім – ще одну, заснувавши на базі цих об’єктів мальовничий комплекс відпочинку, вклавши в цей ризикований і все більш популярний проект всі свої матеріальні ресурси, свою творчу фантазію і прагнення власними зусиллями творити свою Україну.

Сім нових пільг для учасників АТО

 Для учасників АТО з'явилися нові пільги. Про це повідомляє Державна фіскальна служба.

  Перелік пільг:

  • Не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та не обкладається ПДФО сума щорічної разової грошової допомоги, яку надають учасникам АТО.
  • Не обкладаються ПДФО доходи учасника бойових дій під час АТО, отримані як благодійна допомога. Також передбачається пільга й для самих благодійників – не оподатковуватимуть доходи, отримані ними для надання благодійної допомоги учасникам АТО. 
  • Особі, яка перебуває в зоні АТО, виплачують грошове забезпечення. На період перебування такої особи в зоні антитерористичної операції вся сума грошового забезпечення не підлягає обкладенню військовим збором.
  • Для учасників АТО також передбачена пільга щодо сплати земельного податку. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання в межах граничних норм, установлених ст. 281 Податкового кодексу України.
  • Щодо місцевих податків, то місцевими радами можуть надаватися пільги щодо їх сплати.
  • Якщо особа не змогла вчасно подати податкову звітність через те, що вона перебувала в зоні АТО чи на цій території розташоване її підприємство, вона звільняється від відповідальності, оскільки АТО є форс-мажорною обставиною. Але такий факт обов’язково повинен бути засвідчений Торгово-промисловою палатою, яка видає відповідне свідоцтво.
  • Фізичні особи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, призвані на військову службу під час мобілізації чи залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати й подання податкової звітності з ПДФО та ЄСВ

Нагадаємо, що у Житомирський ОДА працює Центр допомоги учасникам АТО, який знаходиться за адресою: м. Житомир, майдан ім. С.П. Корольова, 1, обласна державна адміністрація, каб. 101, тел.: (0412) 47-50-06. Години роботи: понеділок - четвер - з 9:00 до 18:15, п’ятниця - з 9:00 до 17:00.

Верховна рада перейменувала три населені пункти Малинського району

 19 травня 2016 року  Верховна Рада в рамках виконання закону про декомунізацію перейменувала понад триста міст, сіл, селищ та районів України. Серед цього переліку населені пункти нашого району:

село Жовтневе  на село Маклаївка;

село Крупське  на село Студень;

село Червоний Плугатар  на село Косня.

 Також на мапі Житомирщини зявились нові назви районів – Хорошівський замість Володарсько-Волинського району та  Пулинський  - у минулому Червоноармійський район.

Маємо нового керівника району

 

4 травня 2016 року відбулося представлення голови Малинської райдержадміністрації Юрія Рудченка, призначеного на цю посаду розпорядженням Президента України від 29 квітня 2016 року №139/2016 рп.

У великій залі адміністрації зібралися посадовці і службовці даної структури, Малинської районної ради і Малинської міської ради, представники депутатського корпусу обласної та районної рад.

Юрія Рудченка насамперед представив і привітав перший заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації   Геннадій Дмитренко. Слова вітань звучали від голови Малинської районної ради Михайла Левковця, Малинського міського голови Олексія Шостака.

Слово взяв і сам новий керівник району. Юрій Рудченко подякував за довіру Президентові України, голові облдержадміністрації, землякам – жителям Малинщини,  та зазначив про те, що з особливою ретельністю і відповідальністю поставиться до питань злагодженої роботи команди, виконання бюджету району тощо.  Новий голова висловив сподівання на розуміння з боку підлеглих й участь в його починаннях і намірах задля добробуту земляків.

Принагідно Юрія Рудченка привітали з днем народження, котрий він, за щасливим збігом подій, святкує саме сьогодні, 4 травня.

Дорожня карта щодо забезпечення участника АТО технічними та іншими засобами реабілітації в Україні

 Механізм забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації визначено Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 (далі – Порядок забезпечення ТЗР).

Детальніше...

Дорожня карта щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників АТО

 Механізм забезпечення учасників АТО санаторно-курортним лікуванням визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.

Детальніше...