Малинська районна державна адміністрація

офіційний веб-сайт

Новини

Горить трава!!!

 За інформацією Малинського міськрайонного відділу Управління ДСНС України в Житомирській області в період з 21 серпня по 29 серпня 2016 року в районі сталось 7 пожеж в екосистемах району, в результаті чого вигоріла значна площа сухої рослинності. Причиною пожеж є людська недбалість та необережне поводження з вогнем.

 Тому, враховуючи погодні умови та високу пожежну небезпеку в районі, відділ з питань цивільного захисту Малинської районної державної адміністрації спільно з Малинським міськрайонним відділом Управління ДСНС України в Житомирській області закликають дотримуватись правил пожежної безпеки на присадибних ділянках.

Детальніше...

Про зміни у законодавстві

 Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 1462-VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» щодо соціального захисту членів сімей учасників антитерористичної операції», прийнятий Верховною Радою України 14 липня 2016 року.

 Закон спрямований на поліпшення соціального захисту родин учасників антитерористичної операції.

 Законом вносяться зміни до статей 1 та 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім‘ям» щодо не включення до сукупного доходу сім’ї, яка претендує на отримання такого виду державної соціальної допомоги, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і навчального складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на час її проведення.

 Законом встановлено, що до заяви про надання державної соціальної допомоги додається довідка встановленої форми про безпосередню участь особи у антитерористичній операції.

 Реалізація Закону дозволить покращити матеріальне становище малозабезпечених сімей, члени яких беруть участь у антитерористичній операції.

 Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

«Праведний житиме вірою»

 Під таким гаслом цьогоріч  6 липня розпочався ХІХ з’їзд молоді Церкви християн віри євангельської України.

 Групи християнської молоді із різних куточків України і зарубіжжя з’їхалися на Малинщину, де поблизу Ворсівки на базі  табору «Юність» вже одинадцять років поспіль проходить один з найбільших і наймасовіших форум християнської молоді.  

 Свої вітання молоді передали старший єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко, народний депутат України Юлія Тимошенко, заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема, Ворсівський сільський голова Петро Підручний, заступник голови Малинської райдержадміністрації Володимир Сивко, представники інших конфесій та ще багато гостей.

 Перший день з’їзду був присвячений зустрічі та облаштуванню учасників фестивалю, а також  вітанням поважних гостей, а попереду  тиждень цікавих лекцій, служінь, дискусій, мистецьких і музичних  заходів.

 У 2016-му «Малинфест» триватиме з 6 по 13 липня. На служіннях проповідуватимуть місіонери і пастори з Канади, Кореї, Польщі, Індії, Білорусі, Сполучених Штатів Америки і, звичайно, України.


Магічне свято липня — Івана Купала

 Цей день заповнений обрядами, пов'язаними з водою, вогнем і травами: багаття, вінки, купання. У багатьох українських селах воно досі не втратило свого сакрального значення і відзначається урочисто і пишно, як от в Буках на Малинщині. Ідея  Луківського сільського голови Івана Венглівського святкувати Івана Купала дуже сподобалася мешканцям територіальної громади, які запросили на гостини і сусідні райони області. Згодом  свято Івана Капала у Буках  набуло статусу обласного. Цьогоріч учасниками свята стали  дев’ять колективів області.

 На свято Івана Купала у Буках відзначають і День села, тому тут згадали і кращих господинь, і меценатів, і турботливих матерів і поважних жителів села. Учасників свята вітали начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Градовський, голова Малинської районної державної адміністрації Юрій Рудченко, народний депутат України 4-х скликань Володимир Стретович, а гарний настрій упродовж свята дарували Народний артист України Анатолій Паламаренко, дует із Закарпаття у складі Володимира Кайдилова та Наталії Галатиби, гурт "Древляни",  творча молодь Житомирського коледжу  культури і мистецтв ім. І. Огієнка, народний дитячий танцювальний колектив «Скайленд» та тріо «Славія» Малинського районного будинку культури.

 Як годиться, головним атрибутом свята було обрядове дерево – Марена, а обрядовий комплекс  доповнювали плетіння вінків, водіння хороводів, розпалювання вогнища та знищення опудала. Приємно, що до нашого часу збереглися обряди, які дають нам можливість пишатися своєю національною самобутністю, повною мірою відчувати неперервний зв'язок поколінь і вірити, що купальське вогнище очистить від усіх хвороб та негараздів.


 

У Малині вчилися повноваженням щодо використання лісового ресурсу

 У рамках програми «Правозастосування й управління в лісовому секторі країн східного регіону дії європейського інструменту сусідства і партнерства» у приміщенні Малинської райдержадміністрації 1 липня 2016 року пройшов семінар-тренінг «Права місцевих органів влади та громад у сфері управління лісами, механізми забезпечення».

 Популяризацією і практичним поширенням програми в Україні системно займаються Інститут лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України (Київ) та українське представництво Міжнародного союзу охорони природи.

 Експерти програми провели навчання для сільських і селищних голів з оцінювання особами місцевого самоврядування законодавства у сфері лісових відносин, удосконалення практичних навиків щодо механізму участі місцевих громад в управлінні лісами, зокрема комунальної форми власності. Важливим аспектом зустрічі стала тема налагодження партнерських стосунків керівників лісогосподарств з місцевими громадами.

 Зауваження, пропозиції, приклади власного досвіду очільників громад та фахівців лісової галузі Малинщини, що прозвучали під час діалогу в контексті актуальної теми, увійдуть до інформаційного довідника, який стане помічним у роботі місцевих органів влади та самоврядування у сфері управління лісами й забезпечення прав громад щодо цього. 

Указ Президента України №185/2016

Про відзнаку Президента України — ювілейну медаль "25 років незалежності України"

 Відповідно до статті 4 Закону України "Про державні нагороди України" постановляю:

 1. Затвердити такі, що додаються:

 Положення про відзнаку Президента України - ювілейну медаль "25 років незалежності України";

 Малюнок відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України";

 Малюнок зразка бланка диплома до відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України".

 2. Кабінету Міністрів України, Державному управлінню справами забезпечити за участю Національного банку України виготовлення відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України" та бланків дипломів до неї, вирішивши в установленому порядку питання щодо фінансового забезпечення відповідних заходів.

 3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

 Президент України  П.ПОРОШЕНКО

 29 квітня 2016 року 

Детальніше...